| Seretaneva a întrebat:

Cum pot sa fiu respectata de colegii din clasa daca de obicei eu sunt doar cea de la care se poate de copiat si nimic altceva.Nimic respect fata de mine. Spuneti va rog niste sfaturi care sa ma schimbe?

3 răspunsuri:
| princess97 a răspuns:

Schimbarea trebuie sa vina de la tine, nu de la niste sfaturi! Stiu cum e oh go on, colegi aiuriti. Dar, nu le mai da nimic sa copieze sa vedem ce mai fac ei atunci? Nu esti doar un obiect de unica folosinta, sau doar cand au nevoie de ceva. Esti o persoana umana, la fel ca toti, care ai un suflet si te doare astfel de lucruri. Pune piciorul in prag si nu le mai da nimic. Si, spune-le si lor ca te deranjeaza lucrul acesta!

| SuperSaiyan4 a răspuns:

Si la mine ii la fel.

| EmmyCRISS a răspuns:

Pai tu iti dai seama ca ei se folosesc de tine nu? in fine pai trebuie sa fi putin mai egoista sa nu le dai mereu ceea ce cauta sa nu ii ajuti mereu daca te vad asa mai naiva si mai moale normal ca nu o sa te respecte ci doar o sa profite de tine fii mai rea cu ei nu te lasa la asa una doua si daca nu invata lasa-i sa ia note mici si tu note mari si asa o sa te respecte te pup multa bafta