| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot sa-i conving pe ai mei sa ma lase la bal in club :d? is in a 8a si am 14 ani... merg si colegele, balu ii de la 5 la 10 happy si mama nici nu vrea sa auda straight face eu vreau sa merg doar sa dansez si sa ma distrez, ea crede ca ii club cu "pestii si prostituate" si drogati, dar de fapt sunt de varsta mea, cei mai mari din a 9 a sau a 10 a rolling on the floor) I don't want to see

2 răspunsuri:
| rakitik a răspuns:

Mama nu te lasa nu pentru ca ar fi "pesti" sau prostituate.Asta e un motiv pe care ti-l da ea in lipsa de altele.Adevaratul motiv pentru care nu te lasa e urmatorul:e greu pana iesi prima data, dupa nu mai scapa de tine.Daca acum te rogi de ei si nu te lasa trebuie sa accepti.Dar daca te lasa o data dupa ii faci viata cosmar pana te lasa. Poate nu realizezi si crezi si tu daca ii spui mamei ca vrei sa iesi o singura data. Dupa prima data te asigur ca dorinta asta de a iesi...creste.Incearca sa rezisti tentatiei si stai pe acasa. Oricum mare lucru nu e la balu bobocilor(banuiesc ca despre balu bobocilor e vorba). Pana la ora 9 stai si te uiti la concurenti. Dupa o ora te inghesui cu toti copiii la dans.Totusi te distrezi cu adevarat mai tarziu cand mai pleaca prichindeii.Mai asteapta 1-2 ani ca nu patesti nimic

| MeowKimiii a răspuns:

Daca ar afla ca te-a invitat cineva atunci creca te lasa! Incearca sa afli de cine din clasa le place mai mult parintilor. Apoi, dupa ceva timp, le spui ca ala te-a invitat la bal!
Mai sunt sute, poate chiar mii de metode, dar fiecare mai vicleana ca cealalta. Deci...bafta!