| Lorenyk a întrebat:

Cum sa ii conving pe ai mei sa ma lase sa merg in club? Am 17 ani si toate colegele mele merg in club, insa pe mine nu ma lasa. Ai mei zic ca acolo sunt droguri, sunt vagabonzi, proxeneti, etc. Dar daca toate colegele mele merg de atata timp si nu li s-a intamplat nimic, de ce sa nu ma duc si eu cu ele? Cum sa ii conving?

Răspuns Câştigător
| JackieSue a răspuns:

Ia masuri de siguranta.Sau ia-l pe tata prima data in club ca sa vada ca esti cu capul pe umeri si dupa te va lasa sa mergi cu cineva de varsta ta. Sau ii spui faza ca toate colegele tale merg si nu au patit nimic.Si spune-i sa vorbeasca cu ele ca sa vada ca e adevarat.

12 răspunsuri:
| Lorenyk explică:

Ei au incredere in mine, insa le e frica sa nu imi puna cineva ceva in bautura fara ca eu sa-mi dau seama, de exemplu, sau cand ies din club sa se ia careva dupa mine sa ma atace, sau chiar si in club...

| cutza a răspuns:

Trebuie sai linistesti si sai faci sa aiba macar putina incredere in tine!
Explicale ca toate acestea sunt nu numai in cluburi ci si peste tot si daca tu ai fi o persoana care sar apuca de droguri si toate celelalte(si sper ca esti fetita desteapta si nu faci lucrurile astea si nici no sa te apuci )ai putea cu acelasi succes sa le faci dupa scoala sau in orice alt loc si moment!
Asa ca daca iti interzic nu inseamna ca te feresc, caci cu cit mai mult iti interzic cu atit mai mult tu vei dori sa faci toate acestea asa ca ar trebui sa te lase sa mai vezi si tu ce efecte negative sunt si sa te distrezi si tu ca ai 17 ani...nu?

| anonim15 a răspuns:

Draga mea poate ca inca nu au incredere deplina in tine. Fai sa aiba si atunci te vor lasa.

| iza_6264 a răspuns:

Ar trebui sa stai cu ei de vorba si sa le explici ca au o parere gresita deprea aceste locuri.Ar trebui sa le spui ca vrei sa stai cu pritenele tale si ca nu exista pericole.

| redbull a răspuns:

Draga daca ai un prieten mergi cu el, sau cu o persoana mai de incredere in care sa aiba si parinti tai incredere cu toate ca nu prea inghit ei in ziua de azi discotecile. Nu ii chiar asa de rau, daca nu cred zile sa ma sune laughing vb eu cu ei.winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Draga mea de convins nu e greu daca stii cum sa pui pb. Important daca tu esti pregatita sa mergi acolo si sa fii stapina pe tine sa nu fii pacalita sa te incinti sa intri in jocul celor care ar putea sa te pacaleasca. Fi foarte atenta ce faci si daca esti stapina pe tine vb frumos cu parintii si roaga-i sa te lase. Vei vedea daca intr-adevar merita sa mergi si a doua oara. Iti urez succes si fii ffff atenta, si daca vezi ca nu e bine nu te lasa luata de val ok pa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poi convingei ca esti destul de mare casa te poti duce in trun club, demostreazele ca esti matora si poti avea grija de tine... spune-le ca cei lanti de varsta ta de ce se pot duce iar u nu? daca nu te duci acum in cluburi atunci cand o sa te mai duci? spune-le sa te lasa macar cu cineva care au incredere daca nu au in tine(frate-sora, verisori...prieteni care cunosc bine), stai la club pana la o anumita ora...alceva ce poti face este sa ei note ff bune la scoala...si apoi le ceri asaca un dar sa te lase sa te duci in club...adica poti avea cele mai bune note... iar in trun club nu ai si u voie... poti face si asa... Sper sa te fii ajutat cu cv...mult NOROC... pa pa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai vorbeste cu ei mai ai putin si faci 18 ani eu merg in club de la 15 ani big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Askulta, daca incerci toate aceste metode de mai jos, si nu ese nimic, cel mai bine ar fi :ca atunci cin dorma iti iai repede hainele si pleci nevazuta, in acest mod vezi daca au fost zadarnice acele zile cumplite de si asa mai departe! da vezi sa nu te prinda.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parintii astia is ca latzu oh go on te poti ruga de ei pana nu mai poti ca daca li s-a urcat pe chelieoh go on zic nu si gata laughing chiar in momentu asta ma cert cu ei ca nu ma lasa sa iesstraight face si am 19 ani nu 17oh go on

| Alexaa_1696 a răspuns:

Si eu am aceeasi problema:-s. Am 14 ani si am incercat de multe ori sa'i conving pe parintii mei sa ma lase intr'un club. Chestii de gen:" merg toti cloegii si prietenii si eu nustraight face". Poti sa incerci si tu cu parintii taithinking acum depinde de fiecare parinte...sau. daca nu, organizeaza un grup...tu si inca vreo 20laughingcolegi, prieteni etc.si poate poate o sa te lase.

| rammyx a răspuns:

Pai.au si parintii tai dreptate.si daca colegele tale merg de atata timp si nu li s.au intamplat nimic.asta nu seamna ca n. o sa se intample.:-s.Eu zic totusi sa vorbesti cu ei sa le zici clubul.si sa iti aduci o colega sa fie si ea de fata.sa le explice parintilor tai big grin.Bafta! Nu stiu daca am putut fi de folos :-s