| Biancaaa2000 a întrebat:

Cum pot sa iau muzica prin cablu USB de pe calculator pe telefon? :*
FUNDA! :*

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Trebuia sa spui si ce telefon ai. Daca ai Samsung cu android descarca Samsung Kies.Pentru transfer de poze, muzica, etc.

| Geochoco a răspuns:

Buna. =]
Telefonul pe care il ai ar trebui sa aiba un CD cu un program prin care telefonul poate fi conectat la PC si invers. Tot ce trebuie sa faci e sa instalezi acel program de pe CD si apoi introduci USB-ul in laptop/unitate. =]
Sper ca ti-am fost de folos :3.

| darrio2007 a răspuns (pentru Geochoco):

Nu am auzit de asa ceva.CD la telefon? Exemple, te rog.

| 3v1lM1nD a răspuns:

Daca ai IPHONE iti trebuie instalat Itunes si numai cu el iti poti pune muzica.
Daca ai Android cel mai simplu este sa iti copiezi muzica in folderul Music daca tot e acolo si sistemul refuza sa il stearga poti la fel de bine sa il folosesti.
Daca este windows copiezi in telefon muzica si dai la media player un refresh de library.
Daca este un telefon mai vechi este posibil sa iti trebuiasca un encoder care este un program ce redimensioneaza muzica astfel incat sa poata fi rualata de procesorul telefonului. Acel soft se afla in mod normal pe cd ul cu care a venit telefonul sau cablul de date.

Spor!