| Daniel09857 a întrebat:

Cum pot sa îmi conving parintii sa îmi cumpere mașina mai repede, mi-au spus ca îmi cumpara doar dacă iau bacul și intru la o facultate, nu ma lasă nici sa conduc mașina lui tata pentru ca zice ca e prea mare, un sfat cum as putea sa ii conving sa îmi cumpere mai repede, nu mai pot sa aștept pana ce dau bacul...

7 răspunsuri:
| ℓαυяα a răspuns:

Arată le ca meriti mașina și îți vor lua. Dacă nu ai răbdare, strânge bani sa îți iei tu happy

suntserios
| suntserios a răspuns:

Unde e urgenta?

| Andreeush a răspuns:

Dacă nu poți să aștepți, de ce nu îți cauți un loc de muncă pentru a-ți cumpăra mașina?

| jorjet68 a răspuns:

Parerea mea,(am si eu copii adolescenti)ar fi
sa nu te agiti, toate sunt programate de altundeva, daca ti-e scris sa ai masina mai repede poate vei avea, participa la concursurile online, unde se castiga masini
si iti dorescsa castigi sa nu ai datorii la parinti ca ti-au luat masina.succes si numai bine, note mari si tot ce iti doresti.,

| Fierăstrău_Georgică_1995 a răspuns:

Cauta-ti un loc de munca si cumpara-ti din banii tai. Poate n-au bani momentan si pana dai bacul vor sa stranga sau vor sa te motiveze sa inveti.