| Amaya0Yumi a întrebat:

Cum pot sa imi conving parintii sa ne mutam? Eu mai am si un apartament si am incercat sa il vinda dar au spus ai mei ca nu vor sa il dea pe degeaba. Casa nici nu au depus eforturi sa o dea in ziar sau ceva... Si nici nu cer sa ne mutam din tara, cer doar sa nu mutam din cartier. Nu sufar acest cartier! Si daca incerc sa ii conving cu tot felul de motive gen s.a luat x si y de mine si mai tarziu te pomenesti ca ma iau si la bataie. Si ea ziceca sunt doar invidiosi... mereu gaseste replica. Va rog spuneti-mi ce sa mai fac! Nu mai suport acest cartier!

1 răspuns:
| neutrino a răspuns:

Pentru un capriciu de-al tau, nu-i poti obliga pe ei sa renunte asa usor la trecutul lor. Si in noul cartier visat, poti da peste alti x si y. Acestia sunt peste tot.