| DanaX a întrebat:

Cum pot sa îmi fac profilul de Facebook privat? Cand intru la setări de confidenţialitate apare că pot vedea postările si pozele mele doar prietenii dar defapt sunt publice...

1 răspuns:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Trebuie să iei fiecare imagine pe rând. Dacă o bifezi cu "only me", o vezi doar tu, nimeni altcineva.
Dacă optezi pentru "Friends", o pot vedea prietenii tăi, cât și prietenii prietenilor tăi!
Dacă alegi opțiunea "Public", atunci... o pot vedea absolut toți: prieteni, neprieteni, dușmani, admiratori etc.
Albumele le iei individual. Sub numele dat albumului respectiv, se află o săgeată, dai click pe ea, și optezi pentru cine ești de acord să le privească. Exact ca la poze, doar că aici, nu iei fiecare imagine pe rând, ci decizi pentru întreg albumul, deodată, daca e "Only me", "Friends" sau "Public" (iar, dacă vrei să optezi pentru fiecare imagine din album, tot altfel, nu poți!)
La fel și cu postările. Tu alegi cine are dreptul să posteze, ori să îți dea like-uri. De la Seetings→ Folowers... bifezi ce vrei.