| malina_9455 a întrebat:

Cum pot sa imi prind parul in ora de sport? eu nu il tin prins niciodata si profa zice ca daca nu avem parul prin in ora ei ne pune absent(mie mi s-a intamplatbig grin) si vreau sa imi dati cateva idei. Dar sa nu fie simple sa nu fie o coada impletita sau 2 codite. vreau sa fie mai original. dau funditawinking

5 răspunsuri:
| anad a răspuns:

Scrie pe youtube" hair tutorial "si sigur vei alege ceva din filmuletele de acolo.

| PurpleLadybug a răspuns:

Fa'ti doua codite, una mai sus, una mai jos, dar ca sa se sesizeze diferenta, sa nu se creada ca e greseala. sau prinde'ti parul intr'o parte. sau intinde'l cu placa daca'l ai drept, prindel in doua codite mici jos(la ceafa, nu stiu cum sa ma exprim) si indreapta'le in directiile diferite, tapeaza'le si da'le cu fizativ astfel incat sa stea orizontallaughing, ...nu mai stiu
take carepeace sign

| allleeeee a răspuns:

Poti sa il impletesti spic si sa iti lasi niste suvite care sa le prinzi cu agrafe dragute.happy
Sau sa iti faci un coc simplu pentru ca o sa iti fie mai bine pentru ca o sa transpiri.
Sau alta idee ar fi sa iti faci multe codite impletite si sa le prinzi in coculete mai mici pe fiecare.
Poti sa iti mai faci 2 codite care sa se prinda cu 2 elastice asortate cu tinuta.
Succes!

| octavianpas a răspuns:

Impletitura spic sub forma de spirala.