| NUUSTIU a întrebat:

Cum pot sa imi pun status cu a cu caciulita si t cu virgula sub? Multumesc

3 răspunsuri:
| Aηηy a răspuns:

Selecteaza din bara de jos tastatura pe romana, nu pe engleza. Apoi apasa tasta pe care este o acolada deschisa si o paranteya dreapta deschisa si iti va aparea ă si tasta cu virgula si ghilimele pentru ţ.
pentru â apasa tasta cu bara.
pentru ş tasta cu punct si virgula sau cu 2 puncte
Sper sa intelegi si sper ca te-am ajutat cat de cat.

| Pandaaa a răspuns:

Iti recomand site-uri de diacritice online :). uite un exemplu eu pe acesta il folosesc si este foarte bun. sper ca dai funda :)

http://srv.diacritice.com/

| zm3urika a răspuns:

Simplu big grin pur si simplu setezi tastatura pe romaneste si scrii happy