| treipuncte a întrebat:

Cum pot sa ma apropii mai mult de o fata? o plac. Dar ea are prieten sad stiu ca m-a placut dar asta nu mai conteaza. Pe strada ma saluta, dar pe mess nici nu ma baga in seama. sad ce sa ii zic pe mess sa ma bage in seama. straight face funda +vot

Răspuns Câştigător
| lunarwolf a răspuns:

Ii poti atrage atentia zambindu-i,flirtand cu ea,uitandu-te in ochii ei. Pe mess nu sunt recomandate convorbirile dde genul asta; poate intelege altceva. Fata in fata,auzindu-ti tonul si vocea,poate o emotionezi si totul va decurge mult mai bine.
In cazul in care chiar nu poti sa vorbesti cu ea fata in fata,pe mess poti incepe prin a o intreba ce-i place. Si dezvolti subiecte pe temele respective. Desigur,daca ii place moda si tie nu,trebuie sa te documentezi,ca sa ai ce vorbi cu ea. Gaseste subiecte de interes comun,dar ai grija sa nu fi prea bagacios. happy
Daca iti raspunde in sictir,inseamna ca nu e interesata si ca e fericita cu iubitul ei - deci ar fi mai bine sa treci peste ea. Daca iti raspunde,treci la pasul urmator,atinge-o 'din greseala' pe umar,pe-o mana,pup-o cand plecati acasa [asta in cazul in care sunteti colegi si iesiti impreuna] apoi zambeste-i dulce. In cazul in care iti zambeste si ea,te pupa,iti raspunde la atingeri cu un zambet, inseamna ca nu o deranjeaza micul tau flirt,ba chiar ii place.
Invit-o in parc,doar voi doi,faceti glume,cumpara-i mici obiecte dragute [ un ursulet,un trandafir,fa-i felicitari ] si da-i-le. Sigur va fi impresionata. Du-o la o inghetata si 'muradeste-o' putin pe barbie. Gen,impinge-i mana putin,pana se murdareste. Nu neaparat pe barbie,oriunde. Apoi spune-i sa te lase sa o ajuti,apropie-te de ea si sarut-o.
Poti sa o saruti si cand stati pe banca si simti tu ca sunteti foarte apropiati,dar nu te grabi; take it easy,ca sa nu o sperii. happy
Daca-ti raspunde la sarut, isi lasa buzele sarutate de tine fara sa le traga sau alte chestii de genul, e interesata. happy

Sigur o s-o ai la degetul mic cu cadouasele acelea romantice si dragute. Dar ai grija la iubitul ei! Sa nu iasa cu scantei. laughing

Multa bafta! happy

3 răspunsuri:
| Doo a răspuns:

Pai nu cred ca ar trebui sa insisti momentan. Fetelor nu le plac baietii usor de castigat.Ar trebui sa nu o bagi tu in seama,sa vada ca esti superior prietenului ei,dorit de alte fete, iar daca nici asta nu merge, las-o balta!happy

| treipuncte explică:

Anonymus nu merge sa iti dau funda nu stiu ce are nu imi apare asa ca funda o va primi... EvilBite

| anonymus_8125 a răspuns:

Salut!
Parerea unei fete:
1.in primul rand daca ea tine foarte mult la prietenul ei atunci eu iti propun sa nu incerci sa te dai pe langa ea pe mess sau in realitate pentru ca s-ar putea simti prost sau chiar sa se enerveze, sau sa inceapa sa te evite. Daca acest lucru se intampla eu iti propun sa fi multumit daca ramaneti prieteni.
2. poti sa o intrebi odata Mai am ceva ce nu stiu la o tema(de exemplu) poti sa intri diseara pe mess ca sa imi explici? sau daca vezi ca este mai trista sa ii scrii:Buna... poveste lunga:m-a obligat mama /am inceput sa imi fac curat in camera si mi-am scos totul de sub pat, iar acum nu imi mai gasesc telul. Poti sa ma suni, hai PLZ?
3.totusi ai grija s-ar putea ca prietenul ei sa fie cu ea cand ii scrii sau sa ii stie parola sau sa o verifice asa ca gandeste-te de doua ori inainte sa o bsagi in ****.- la fel cu mesajele...De ce crezi ca te evita pe mess dar fata in fata te saluta?-ti-ai pus intrebarea asta
Consider ca cel mai ok ar fi sa vorbesti cu ea fata in fata sau sa o suni.

Sper ca te-am ajutat.
As fii foarte recunoscatoare daca as primi prima mea fundita...