| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot sa ma ingras? Am 1, 87 inaltime (da stiu sunt mic), si 62 kg. Mentionez ca fac sport de performanta (baschet). Nu mananc prea mult dar nici putin, si sunt zile in care mananc o gramada, dar nu pot sa ma ingras nicicum. As vrea si eu niste sfaturi.

3 răspunsuri:
| ElenaZamfi a răspuns:

Nu cred ca esti asa scund la 1.87 cati ani ai? la inaltimea ta e perfecta greutatea. Sportul nu te ingrasa. Poate mai ai de asteptat pana intri la pubertate cand corpul inepe sa se dezvolte.

| vikingr a răspuns:

Incearca sa bei un timp tinctura sau ceaiuri de pelin, sa teplimbi mai mult in aer liber, sa te saturi de somn, sa nu te culci prea tarziu si nu baga in tine mancare peste masura, organismul va folosi atat cat ii este necesar si restul o va da afara.
Si eu sunt inalat, ba chiar mai inalt ca tine happy si am sub 80

| CoMa123 a răspuns:

Cand am zis ca sunt mic eram ironic happy Nu cred ca are legatura pubertatea, am 15 ani jumate happy