| andreiyo50 a întrebat:

Cum pot sa-mi dau seama ce cuvant lipseste in testele de engleza unde mi se cere sa completez cu un cuvant din memorie? Cum fac sa-mi dau seama care este forma corecta a cuvantului cu care trebuie sa completez atunci cand se da un cuvant si se cere sa fie trecut la forma corecta? Va rog ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| rabbit a răspuns:

Citeste contextul si iti vei da seama. Nu stiu exact ce sa iti spun doar Invata! big grin Engleza e usoara trebuie doar sa inveti happy