| 331 a întrebat:

Cum pot sa-mi fac sanii sa creasca in mai putin de o luna? Am 12 ani si m-am saturat sa mi se spuna ca am sanii mici, spre deosebire de prietenele mele. M-am saturat si sa mi se spuna sa astept sau ca nu ar trebui sa ma preocupe la varsta mea. Astept raspunsuri concrete. Am vazut pe multe forumuri persoane care se contrazic in privinta metodelor si as dori sa mentionati ce metode se potrivesc si dau roade multumitoare la varsta mea. Multumesc.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu poti face nimic; nici daca o sa tragi de ei toata ziua, nu o sa creasca. Eu si acum, la 22 ani; nu am sanii mari si nu ma simt complexata. Pentru fizicul meu sunt perfecti si crede-ma ca tu ai abia 12 ani, sanii cresc pana pe la 20, asa ca nu ai de ce sa iti faci griji.
Tot ce poti sa faci este sa "ai grija de ei", de fermitatea lor, fa dusuri alternand apa rece cu cea calda (e bine si pentru circulatia sanguina), fa-ti masaje cu creme, fa exercitii pentru muschii sanilor.
Pana la urma nu ii mai lua in seama, cu cat vad ca te superi, cu atat o sa faca mai mult misto de tine, poti spune: am doar 12 ani, lasati-ma in pace. happy
Fruntea sus, pieptul inainte!

222 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Scumpo, tot ce trebuie sa faci u este sa ai rabdare.Acum esti inca micuta.Vei avea destul timp sa iti creasca sanii. Ei cresc si dupa varsta de 16-17 ani asa ca nu iti face griji.Trebuie sa te simti bine in corpul tau si sa nu iei in seama comentarile rautacioase ale prieteneler tale.happy
Capul sus si ai grija de tine happykiss

| Liviu a răspuns:

Lasa un id de mes happypoate vorbim acolo ok? si eu tot fata sunt, am 13 ani:p

| sorin a răspuns:

Ce repede vor copii din ziua de azi sa se maturizeze, of auzi u nu i cresc sani la 12 ani, dar ai vrea sa ai si C in cupa)))

| mariajohanna a răspuns:

Nu trebuie sa faci nimic! Cand eram de varsta ta aveam sanii mai mari spre deosebire de prietenele mele, asta pentru ca imi aparuse deja menstruatia, dar cum lor le-a aparut mai tarziu, acum au sanii mai mari ca ai mei laughing Nu sanii conteaza in viata, ai alte lucruri care ar trebui sa te preocupe acum. Fiecare om e perfect prin modul in care a fost creat, deci nu trebuie sa te superi pentru asta :*

| kkkmakafull a răspuns:

Nu ai cumlaughinglasa natura sa-si faca efectul; happy

| 202 a răspuns:

Buna! am ceva sa. ti apun si tie si tuturorfetelor!

orice.ar fisa nu tragi de sanii, gandeste. te cate femei sunt care mor de cancer mamar! doarata nu vreau sa dau teorii si alte aleawinking

si inca ceva daca vrei sa iti creasca:
1 dormi pe burta si sa ai o perna asa in cat sa iti tii si capul pe ia si sa ajunga pana sub bust, daca ma intelegi decat 1 singura perna pentru a nu. ti stramba coloana
si
2 cand vezi ca e o mica diferenta cat de mica marire incearca sa faci exercitii pentru bust!

crede.ma o sa. ti fie cel mai bine :X

| ForeignO a răspuns:

331, Am la fel 12 ani si am postat pe acest blog mii de intrebari legaten de daca e bine sa port sutien la varsta asta, daca este bine sa... iau nu stiu ce bulin. Ei bine, fac sportde 7 luni (Voley)si deja ii am mai mari. GaaSESTE'TI si tu un sport

P. S SI DE MN FACEAU FETELE MIJTOwinking

Dar cu incurajarile colegilor de pe TPU, am trecut peste/

| blueeyedgirl a răspuns:

Tinctura de marar se gaseste la farmacii da s-ar putea sa te ingrasi si sa fii mai paroasalaughing si sport
sa nu cumva sa faci masajuri sau sa ii dai cu creme lasa'i in pace lasa sa lucreze din interior ca te trezesti cu vreun cancer peste cativa ani daca tot ii masezi
mda bafta ce sa zic ai mai multe de oferit decat 2 bucati de carne

| diiiiiannnnaa a răspuns:

Trage de ei zilnic la 2 ore cate 15 min. functioneaza :*

| KimmyK a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa incerci sutienul cu push-up. Este suuuper. Te simti bine in el, areti bine si asta este aproape tot ce conteaza.hee hee

| iuliana40 a răspuns:

Fetito iti zic secretul meuwinking la mine a mers.La 13 ani aveama cei ma-i mari dinclasele a 7 eram si shiloada aproape skeletica si faceam mult mult da mult sport in fiecare zi. Odata cand am facut 4 ore de spoert cu 6 pauze de 10 min diminieata m-am trezit cu... ditamai saveam sutien si tot asa.Dar cand m-am oprit din sport asa de des baieti nu se mai uitau la mine sad Le balea gura! happy
nu mai aveam sanii mari ii aveam perfectii pulpe lucrate muschii si
super fund.

| milckey16 a răspuns:

Mai nu mai faceti misto de fata cum sa tragetzi de sani sau asa sau sa mananci ciorba.eu am 13 si si de mine fac colegele misto si te doare undeva.marte branza nu ai nuy aiii.mama la la15 au inceput sa ii creasca si acum ii are mari.

| Beib a răspuns:

Buna.
Intai sa-ti raspund la intrebarea ta.
Am auzit si am vazut ca a functionat la multe fete : foarte simplu, iti pui usturoi pe sfarcuri si stai intinsa cam 15 minute. La toate a functionat foarte bine. Daca vrei intr-o saptamana ar trebui sa iti pui macar o data de 2 ori pe saptamana.
Si acuma...Ai observat ca majoritatea care au raspuns avea 12 ani?
Este normal ca la varsta voastra sa va preocupe insa nu este necesar. Serios, pentru ce vrei de fapt sa-i ai mari? Sa nu mai fii batjocorita? Poti sa le dai un raspuns sictirit : "Da da bine. Eu nu vreau sa am silicoane de la varsta asta, ca tine. Sa se uite toti prostii la sanii mei. Noroc de ai tai, ca iti mai acopera din prostie! " sau "Bine draga! Uite, maine promit ca o sa vin si eu cu buretei bagati in sutien (bustiera) cum vii tu. Si te asigur ca o sa spun la toti ca tu esti creatoare acestui look, si ca de la tine am furat trucul. Ok? "
Sper ca ti-am fost de folos.
Pa! kiss
Si capul sus! Viata nu se rezuma la toate proastele care rad de tine! happy

| oanytas a răspuns:

Ia-ti sutien cu push up din ala

| Kerryn a răspuns:

Draga mea, eu am 15 ani si ii am mici, adica ii pot lua si eu asa in mini xD Port 0, merg spre 1. De fapt poate ca ii am mici pentru ca mi sa inceput ciclul abia simbata trecuta... poate influenta ciclul cresterea lor? daca nu precis ca ramin doar cu 1 pina la 20 >

| IIssaIssabella a răspuns:

Si eu sunt in aceeasi situatie ca a ta.sunt cateva exercitii pentru marire in primul rand imreunezi mainile, cu palmele la mijlocul pieptului si coatele sus, iar api impingi tare poti sa faci veo 15-20 pe zi. chiar da rezultate big grin

| denisuku a răspuns:

Asculta.eu am 11 ani si acum cateva zile au inceput sa imi creasca sanii.eu tot eram complexata de faptul ca sunt singura care nu sunt dezvoltata din clasa si la inaltime sunt cea mai mica fata de prietenele mele.
Surprinzator acum o luna m-am inaltat cu 2 centimetri si acum sunt cat ele.
Atat despre sanii tai nu trebuie sa te complexezi...ia cat mai multe vitramite de crestere si la un momendat crede-ma ca s-ar putea sa le intreci la marimea sanilor.
Te pup!

| eliza a răspuns:

Buna! am si eu 12 ani mi imi cresc sani din clasa 1 eu imi doresc sa-i am mai mici ca colegele mele iar tu mai mari? sa stii ca mai timp si poate semeni cu cineva din familie poate mama ii are mici sau bunica etc. pa pa!

| hannibal a răspuns:

Sanii cresc pana la 18-20 ani asa ca stai linistita. la 12 ani eu nu aveam sani deloc, acum miau crescut, si chiar nu as vrea sa-mi mai cresca. nu-i am nici mici nici mari.

| LoLyCa a răspuns:

.si eu caut mai peste tot si nu gasesc nimic. ceva sa nu fie complicat.dar toate's complicate.dar daca vrei poti sa:
1. faci sport zilnic
2.sa mananci varza
3. sa te dai cu usturoi pe sani
4.http://exercitiimarireasanilor.com/

| Mgdxx a răspuns:

Problema e ca nu poti face nimicwinking.si eu am 14 ani si an sanii miciwinking.si nu stiu ce sa fac:p

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am o vecina care avea sanii mari cand era ca tine.acum la 42 de ani sunt pana la buric.sotia mea avea sanii ca tine cand era tanara.acum ii are micuti frumosi si drepti si probabil asa vor ramane.si-mi sunt dragi asa.alege,tu cum vrei?

| venix a răspuns (pentru anonim_4396):

Am si eu 12 ani, si nu am sanii prea mari, chiar pot sa spun ca ii am mici praktik de abia de abia se vad, toti colegii au sanii mult mai mari ca la mine, si toti rid de mine, as vrea sa gasesc si eu raspuns la aceasta intrebare. oare ce sa fac ca sa-mi creasca sanii mai repede... sinii credk pina cind nu ai rellatsii sexuale. atunci ei inceteasza sa mai creasca, pin cind nu ai mintruatsie sinii credc foarte invet, dupa ce ai minstruatsie poti sta linistita, la fel ca si mine, curind vom avea cu ce ne mindri, cred ca chiar sutnem inca mici ca sa ne facem asa griji din cauza la saini, mai avem cind, multa bafta si succes :*:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca cu tinctura de marar merge ...eu am 16 ani si abia acum au inceput sa imi creask dar am un prieten de 3 ani si m-a placut si asa fara sani...nu iti mai face probleme... dar eu m-am km ingrasat dupa ce am luat tinctura de marar...sunt inca virgin... dar imi place cum ara acum...:*:*:*

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Puneti silicoane sau daca nu .iti pui un sutien .si doua portocale...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lasa nu-ti face griji eu am 10 ani si sa stii ca de abia acum a inceput sa se intareasca!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu ai la 12 ani sani mici dar eu nu am de loc ce ma fac?
Toate colegele mele au ir eu sunt singura fara. Unele dintre ele au chiar sani dezvoltati rau.Am auzit ca dupa menstruatie cresc si sanii. pup

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te inteleg si eu am 12 ani si lumea spune ca am sanii mici, dar sa stii ca daca faci sport in fiecare zi se vor marii...nu foarte tare dar se vor marii eu am incercat si chiar merge happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu trebuie sa-ti faci griji de la varsta asta... sa`ni cresc cu cat te dezvolti mai repede.winking din cate stiu eu big grin