| Nousername a întrebat:

Cum pot sa o conving pe mama sa nu mai umble cu tigara in toata casa si sa fumeze mai putin. Fumeaza vreo 3 pachete pe zi.Cand o rog sa imi dea bani zice ca nu are. Ma rog. Va uitati la eurovision? big grin Eu da. Ma uitam cu mama dar si-a aprins tigara si am plecat de la ea.sad Tata nu fumeaza...

3 răspunsuri:
| Bojthe a răspuns:

Draga Nousername imi pare rau dar nu o prea poti convinge pe maa ta sa nu mai fumeze. gandeste-te ca si tatal tau are obiceiuri care nu iti plac tie sau mamei tale sau si tu nimeni nu e perfect!

| SlimShady_8054 a răspuns:

Fa-o sa se simta prost ca face asta... tu nu trebuie sa te simti vinovata ea trebuir...

| microsedd a răspuns:

Pai ai putea sa ii zici ca o sa pleci de acasa daca nu se lasa sau fumeaza mai putin si s-ar putea sa mearga, spune-i ca nu mai suporti cum pute de la fumul de tigara si ca tu nu vrei sa fii copilul unei "fumigene", ar trebui sa fie impresionata de asa ceva si sa isi dea seama de efectul negativ pe care il are asupra ta faptul ca ea fumeaza asa de mult, imi pare rau pentru tine sper sa mearga, succes.