| RoxxuInna a întrebat:

Cum pot sa-l conving pe tata sa nu mai fumeze?

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ai nevoie de o doză de ambiție să-i dai!
Pa, pa.

| LollypopMe a răspuns:

Buna!

Ai putea sa ii iei tigarile si sa le ascunzi sau ai putea sa i le rupi!

funda?

Pa, pa!

| TheAvenger a răspuns:

și de ce ai vrea să faci asta?

| stαcy a răspuns:

E foarte greu sa-l convigi tu pentru ca fumatorii se lasa greu de tigari...
In primul rand, nu trebuie sa mai traiasca in mediul fumatorilor.
In al doilea rand, trebuie sa-l faci sa inteleaga ca isi face rau lui, si mai apoi si celor din jurul sau.
In al treilea rand, sa ii repeti intr-una ca nu-ti place cand fumeaza.

Tatal meu a fumat 18 ani...si acum are deja un an jumatate de cand nu mai "consuma" tigari.
Bineinteles ca ii trebuie o vointa puternica pentru a renunta la tigari; cel putin asa am inteles de la tatal meu.
Succes.

| Barbulescu_Bogdan_1997 a răspuns:

Am si eu aceeasi problema, spui ca o sa economiseasca multi bani, ca isi distruge sananatetea lui si mai ales daca fumeaza in prezenta ta te vei imbolnavi si tu si poti da in complicatii grave.