| HateMyFatBody a întrebat:

Cum pot sa obtin mai multi cititori si mai multe voturi pe wattpad si sa imi imbunatatesc lucrarile?

2 răspunsuri:
| Jorah a răspuns:

Lucrările le îmbunătățești citind! În primul rând, trebuie să ai un limbaj corect din punct de vedere gramatical și un vocabular foarte stufos ca să scrii o carte (că până la urmă asta faci pe wattpad, doar că în format electronic). În al doilea rând, trebuie să ai imaginație, să fii capabilă să țeși intrigi, să construiești personaje care vor fi îndrăgite sau nu de către lectori, să eviți clișeele, să vii cu ceva nou, NU clasica poveste de dragoste între băiatul rău și fata timidă.

| Punaiveree a răspuns:

Trebuie sa ai un vocabular bogat si sa scrii corect gramatical.Ca sa iti promovezi cartile pe care le scrii, poti sa le distribui pe site-uri de socializare si sa dai linkul prietenilor tai de incredere ca sa le dea mai departe.Succes!