| ladypink1 a întrebat:

Cum pot sa opresc pop-up-urile din Google Chrome? Multumesc anticipat.

4 răspunsuri:
| TechnologyWebBrowsing a răspuns:

Când ai browser-ul deschis, faci click pe cele 3 linii de sub X care reprezinta meniul. Apoi alegi de acolo setări sau settings in engleză. În josul paginii trebuie să ai un link, afișați setările avansate... (Show advanced settings... ) și faci click pe el. Apoi de la privacy selectezi content settings. Îți apare un pop-up, iar mai jos în el o să ai optiunea pop-ups. Bifezi do not allow any site to show pop-ups (recommended) sau în română nu permiteți niciunui site să afișeze ferestre pop-up.
Apoi dai click pe gata (done) și poți închide tabul cu setările.

| ladypink1 explică (pentru TechnologyWebBrowsing):

Era deja bifat si tot imi apar. Mersi oricum happy

| KiddoBa a răspuns:

Si mie mi se intampla. chiar as vrea sa stiu

| tonytherunner a răspuns:

Bun,nu cumva ai cele 3 linii de sub X colorate in portocaliu, asta inseamna un conflict. Caut programul in control panel add and remove program
, dezinstaleaza programul respectiv, dar mai intai inchide chrome.La mine a fost ceva de genul' safe server' care baga scripturi nesigure.