| Shiatat a întrebat:

Cum opresc traducerea automata a lui google chrome?

5 răspunsuri:
| TechnologyWebBrowsing a răspuns:

Cand esti in browser faci click pe cele trei liniute ce simbolizeaza optiunile, apoi alegi de acolo "Setari". Apoi faci click pe "Arata setarile avansate" din partea de jos a paginii cu setari. Mergi mai in jos pana ajungi la setarile pentru limba. Acolo ai o optiune pe care trebuie sa o debifezi, si anume "Doresc să mi se ofere posibilitatea traducerii paginilor care nu sunt în limba în care citesc".

| TheBrainiac a răspuns:

Ii dai la meniu -> settings -> show advanced settings, la sectiunea Languages debifezi optiunea "Offer to translate pages that aren't in a language I read"

| HinaOnBike a răspuns:

Mergi la setari google chrome si cauta acolo.

| AbigailCiobotaru a răspuns:

Si pe mine ma enerveaza, iar atunci cand deschid aceasta pagina, se traduce din engleza in romana, apoi dau pe optiuni si dau pe sa nu se traduca pagina niciodata pe acest site.

| calinescustefan16 a răspuns:

Când mai apare dai la nu doresc niciodată traducerea la google Chrome sau dai la setări si găsești setări de limba si dai nu doresc traducerea când pagina e în engleza