| ANONIMANON a întrebat:

Cum opresc descarcarea automata a extensilor la Google Chrome?

1 răspuns:
| AllexuMax a răspuns:

Deci ca sa opresti descarcarea lor trebuie sa mergi in My Computer sus in bara la optiunea Tools> Folder Options>View>bifezi ">Show hidden files and folders>Apply>inchizi pe urma fereastra> intri in Local Disk(C)>Users>User>AppData>Local>Google>Chrome>User Data>Default>Extensions> si o sa iti apara niste foldere cu anumite litere rastalmacite si te uiti acolo in chrome ID de sub fiecare extensie( pentru ca ele au sub denumire in chrome un ID) si apoi dai Delete si Empty Recicle Bin, dar dupa ce ai terminat toata treaba aceasta te duci din nou pasii de mai sus si Bifezi la loc Do not show hidden files and folders! sa nu uiti, pentru ca au mallware si virusi anumite extensii si e bine sa nu iti apara folderele,
Bafta sper sa iti fie de folos!