| dyadyenotza a întrebat:

Cum pot sa scap de cosuri? imi cresc din ce in ce mai multee! crying( please ajutati-ma!,, stiti vreo masca facuta in casa?

Răspuns Câştigător
| Barbie15 a răspuns:

De unde ati scos-o pe asta cu usturoiul si pasta de dinti? doamne. sfaturi de rahat. eu le.am folosit si eram arsa pe fata. iti apar niste pete rosii de iti trebuie saptamani sa scapi de ele. noroc cu crema de galbenele.
1. cumparati Mibazon de la o farmacie veterinara. e f bunhappy
2. in fiecare dimineata si seara spalate f bine pe fata si apoi tamponeazati fata cu spirt
3. fa-ti o masca cu argila cel putin 1 data pe saptamana
O sa vezi ca scapi de elehappy

5 răspunsuri:
| Bella03 a răspuns:

Heii. :]

Stiu eu ceva simplu si usor.

Poti incerca asta : Da'te pe fata cu apa, apoi cu sare si stai asa 5 - 10 minute. Apoi cosurile se vor usca si iti vor trece.:0

Bafta.happy

| DdoarEuuu a răspuns:

Si eu aveam o problema cu cosurile inainte dar am inceput sa ma spal pe fata si pe maine cu sapun Protex si cu sapun Dave. dupa ce ma spal bine pe fata cu sapun si ma sterg imi dau pe fata cu Lamaie.adika iau o felie de lamaie si imi dau pe fata.da vezi ca ustura putin...da o sa treaca!
Functioneaza!

Bafta!

| Rinorac7928 a răspuns:

Incearca sa dormi intr-o camera unde nu sunt electronice pornite(orice zgomot iti poate influenta visul ) ori incearca sa adormi ascultatnd o muzica care te relaxeaza sau citeste o carte inainte de culcare (ai grije o carte buna iti poate fura tot somnul)

| LoveInTheDark a răspuns:

Masca cu argilabatting eyelashes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cele mai eficiente tratamente naturiste sunt otetul de mere(in special pentru cosurile stoarse, intrucat grabeste vindecarea)si usturoiul.Usturoiul taie-l feliute subtiri si maseaza zonele afectate cu partea zemoasa a acestuia si lasa-l sa actioneze cat mai mult timp(cateva ore; minimum 4). Otetul se aplica pe zonele afectate si se lasa sa actioneze cat mai mult timp, exact ca in cazul usturoilui.In schimb,desi cele mai eficiente tratamente naturiste,nu le recomand nici pe acestea, mai ales in cazul unui ten gras sau pretentios din punctul asta de vedere, deoarece nu vor fi eficiente in astfel de cazuri.
Cel mai bun tratament pe care l-am folosit si am fost foarte multumita de rezultate absolut de fiecare data(l-am mai folosit si cu intreruperi)este Zineryt.Il poti folosi si tu,dar numai in urma unui control dermatologic care te asigura ca e totul in regula daca-l folosesti(in unele cazuri poate face mai mult rau decat bine,lucru valabil in cazul marii majoritati a produselor).
Ai putea incerca, de asemenea, si spirtul.Numai bine.