| Static a întrebat:

Fundita! Am pe fata niste cosuri mici dar care sunt rosi si se cam vad si ma deranjeaza si as vrea sa scap de ele peste noapte, ca maine sa am un ten curat. Si nu stiu cum? As vrea sa folosesc o masca naturala facuta de casa, ce imi recomandati? Sau poate in fara de masca altceva facut de casa? big grin

1 răspuns:
| condreavaly a răspuns:

Buna! nu ai nici o sansa sa scapi peste noapte. nu suntem roboti sa dam cu spray de rugina si gata in 2 minute nu mai avem rugina. dupa parerea mea astea fac parte din pubertate si vor trece ele singure. nu incerca toate prafurile cremele si fainurile pentru fata ca nu te vor ajuta cu nimic. ba chiar iti vor face rau tenului. ramai cu gandul impacat ca astea fac parte din varsta ta e o chestiune de pubertate si cam 80% din adolescenti au asemenea cosuri. imi pare rau ca si noi ne numaram printre cei 80%. asa ca ai rabdare si incerca sa te speli pe fata cu un sapun gen protez cu cremabig grinbig grinbig grinbig grin