| alexalx1234 a întrebat:

Cum pot sa scap de emotii cand sa vorbesc cu o fata? Cand sa vorbesc cu una ma blochez si incerc sa evit discutia. Cu baietii vorbesc fara probleme si ma inteleg bine cu ei. Niste sfaturi?

6 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Incearca sa te relaxezi, sa te gandesti ca esti stapan pe situatie si, treptat, dupa mai multe convorbiri, ar trebui sa scapi de acest complex. Daca, totusi, problema persista, ba chiar se agraveaza, ar trebui sa vorbesti cu un psiholog. In cazuri "extreme", ia un Sedatif PC, medicament homeopat, si o sa vezi ce-o sa-ti mearga gura.

| alexalx1234 explică (pentru AFR81):

Nu stiu ce sa vorbesc cu fetele, ca daca as sti as fi vorbit pana acum.

| AFR81 a răspuns (pentru alexalx1234):

Partea a doua a raspunsului meu reprezinta o a doua rezolvare: mergi la psiholog. Da, e greu pana faci primul pas, nici eu nu merg la psiholog chiar daca ar cam trebui, insa daca vrei cu adevarat sa rezolvi problema, trebuie sa vorbesti cu un specialist.

| Caro34 a răspuns:

Vorbeste mai mult cu tine acasa in oglinda, apoi incetul cu incetul inlocuieste-ti imaginea cu a unei fete si vorbeste ca si cum ea ar fi langa tine, in fata ta mai precis. Ce rost are sa ai emotii? O fata este o fiinta la fel ca tine, doar ca ea lupta mai mult - nu vrea sa arate ca are emotii insa si ea are multe emotii insa lupta sa fie coerenta ca tu sa nu o vezi slaba. Deci si tu poti face la fel insa ai mai multa incredere in tine! Numai bine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vorbeste cu cat mai multe fete poti. La un moment dat o sa te simti confortabil sa vorbesti cu ele. Deocamdata vad ca inca esti la stadiul in care le pui pe piedistal si stai ca tembelul sa te gandesti la ce sa spui ca nu cumva sa fie ceva "gresit" si alte rahaturi de genul. Parca ele nu ar fi oameni ci extraterestri.

| cyupaku a răspuns:

Fa-ti o prietena