| AlexandruExTreMe a întrebat:

Cum pot sa scap de matreata.Ma dispera..de fiecare data cand ma spal imi apare mai multa.Am schimbat multe samponuri dar nu a mers.Stiti ceva leacuri mai babesti sau ceva care sa functioneze.Va rog.

Răspuns Câştigător
| neaivan a răspuns:

Incearca cu sapun Bio de casa! Succes

8 răspunsuri:
| floryynnel a răspuns:

Contacteaza un doctor, el iti va spune ce sa folosesti si ce nu happy Nu mai folosi placa de indreptat, fara gel/spuma, ai grija ce pui in cap. Te poti spala mai des pe cap, sunt sampoane contra matretii. Stiam ceva de baia cu urzici...

| myiau a răspuns:

Radacina de urzica- fa un ceai puternic din ea si spalate pe cap si/sau cauta sampoane pe baza de zinc

| Pufoshenia a răspuns:

Buna.Dermatologul iti poate recomanda un sampon. Spalate cu cele naturiste de la farmacie.Pa,pa

| adriann31 a răspuns:

Cred ca e si de la stres.
Daca vrei sa fii sigur/a de o treaba mergi la o farmacie si primesti toate informatiile pe care le doresti.

| Maiya_Brittney_1990 a răspuns:

Clateste-te cu apa amestecata cu otet.

| mariansergiu9313 a răspuns:

Eu ma spal cu clear men si de atunci numai am treaba cu matreata, ti-l recomand.

| Bala_Vlad_Alex_1994 a răspuns:

Cu ghilotina.

| c26940325 a răspuns:

Draga mea in aceiasi situatie am fost si eu ca tine du-te la magazin si cumparati chifir si spalati-l cu chifir lasa-l sa stea parul in chifir vreo 15 minute apoi te clatesti cu apa curATA incearca de 2 ori sa faci asa si scapi foarte usor de ea.succes eu am reusit sa scap de matreata