| wouldyoukillapuppy a întrebat:

Cum pot sa scap de timiditate? de multe ori ma inrosesc cand vine o fata langa mine, dc se intampla asta? schimbare de comportament nu am, decat ma inrosesc

Răspuns Câştigător
| SufletDeCopil a răspuns:

Buna.incearca sa te controlezi, incearca sa fi tu insuti si nu o alta persoana. Trebuie doar sa te straduiestiputin sa treci peste asta. sad. Nu te teme, probabil asta-i firrea tah.cu timpul te vei obisnui! Baftakiss

5 răspunsuri:
| oareux a răspuns:

Pff, deci esti baiat,laughing nu e asa bine ca baieti sa fie timizi parerea mea sunt fata raised eyebrows nu stiu cum sa scapi de ea. pur she simplu nu te mai gandi ca esti timid fi sigur pe tine.fi baiatlaughing

| wouldyoukillapuppy explică:

Sunt eu insumi, numai ca ma inrosesclaughing. alta problema n-amlaughingnu ma schimb nimic, mi se spune mereu ca m-am rusinat si ma enerveaza faza astahappy

| wouldyoukillapuppy explică:

Eu nu am incredere in mine, sunt negativist, poate fi motivu?

| RomanMandruPanaMor a răspuns:

Ineteresant si eu ma rusinez doar ca eu ma mai balbaii unpiclaughing
Sper sa scapam aman2 de problemewinkinglaughingbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dăăăăăh logic. Totul pleaca de la cap - cum se mai spune. Daca tu esti demoralizat, asta vor vedea si ceilalti. Trebuie sa lucrezi la tine - la respectul de sine. Intreaba-te de ce esti asa - care-i cauza sau care-i lipsa si ocupa-te de lucrul respectiv. Poate ca ai nevoie de mai multa sustinere - pe care o poti lua din cartile motivationale (Og Mandino & Zig Ziglar sunt autorii mei preferati).
Si eu sunt in aceeasi situatie, numai ca sunt fată [sper ca n-am dat un raspuns prea fancylaughing].