| Ingerash_9146 a întrebat:

Cum pot sa slabesc repede? As vrea abdomenul sa il am mai plat, fara diete.Imi este prea greu sa le tin.Stie cineva niste sfaturi sau exercitibig grin. Dau fundita.

Răspuns Câştigător
| Fuckin-Battlefield a răspuns:

Eu fac cam 8 ore de sport pe saptamana, 1 bea mullllta apa-garantat o sa mananci mai putin! si.si sa faci mmulte abdomene cate 20 de pe zi macarbig grino sa vezi in 2 sptamani diferente! numai sa ai putina rabdarebig grin

9 răspunsuri:
| Jony123 a răspuns:

Fa apdomene, cite 10-20-30 ce zii, depinde de timpul oe care il ai daca ai putin 10, daca ai moderat 20 daca ai mult 30 sau chiar 40 dar nu mai multe de 40 pe zi ca adoua zi nu mai poti te supra soliciti!

| xibalba a răspuns:

Exercitiile puse de buble sunt bune, mai ales primul site si ultimul. Le faceam si eu si chiar simti ca iti lucreaza muschii. De celelalte site`uri nu stiu, probabil sunt eficiente exercitiile din filmuletele respective. Bafta

| radu75 a răspuns:

Lasa dietele si toate pastilele. Abdomene si flotari. Nu conteaza cate faci in prima zi, dar intotdeauna sa faci cel putin una in plus fata de ziua anterioara. Daca te tii de ele in 3 luni o sa mi multumesti! Nu o sa ti vina sa crezi ce stomac plat vei avea! Dimineata si seara, eu zic sa incepi cu 20.

| Oktavian a răspuns:

Apa si lamaie

Incepe-ti fiecare dimineata cu un pahar de apa la temperatura camerei, in care ai sotrs in prealabil cateva felii de lamaie. Astfel vei oferi organismului tau o buna hidratare inca de la primele ore, iar lamaia iti va accelera metabolismul.

Otet de mere

Sunt binecunoscute proprietatile sale curative, nu numai in ceea ce priveste scaderea in greutate, ci si in ceea ce priveste sanatatea. Doua lingurite de otet de mere dizolvate intr-un pahar cu apa inaintea fiecarei mese pot face minuni pe termen lung. Nu depasi insa aceasta cantitate, pentru ca stomacul tau sa nu fie solicitat foarte mult.

Redu cantitatea de sare

Se stie ca sarea este responsabila pentru retinerea apei in organism. Daca te confrunti cu astfel de probleme, un aport mai redus de sare poate rezolva multe lucruri. Nu este nevoie sa adopti o dieta total lipsita de sare, incearca doar sa limitezi cantitatea acesteia. Daca mancarea ti se pare ca nu are gust, poti compensa lipsa sarii cu alte condimente: piper, ardei iute, oregano, busuioc.

O masa bazata pe vegetale

Una dintre mesele zilnice - de preferat cina - inlocuieste-o cu un meniu avand la baza exclusiv vegetale - fructe, legume, verdeturi. Acestea iti vor oferi un aport crescut de vitamine si minerale si unul foarte scazut de calorii.

| botafogo a răspuns:

Incearca sa faci multa miscare daca se poate sa mananci cat mai putine dulciuri practica sporturi cum vrei tu baschet inot orice incearca sa bei multa apa si cat mai multa mancare gatita acasa fara coloranti multe salate si fa o serie de 100 de abdomene si zilnic fa miscare cat mai multa minimum 1 ora si daca se poate de 3 ori pe zi fa cate 100 de abdomene intr-o luna slabesti vreo 2 kg daca nu poate mai mult

| BarBye a răspuns:

Fa abdomene.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa alergi mult, sa faci exercitiisi multa miscare sau du-te la o sala de fitness

| gabara16 a răspuns:

Pentru abdomen. e bine sa faci timp de vreo 2 3 saptamani (depinde de kg tale)fa abdomene si extensi. vreo 30 de fiecare zilnic. o sa iti iasa sigur!happy:*