| Frrramboise a întrebat:

Heeey bunaaa :* am si eu o. mica problemuta...nu stiu ce sa cred.
O sa o spun direct.Baiatul viselor mele [love struck] a inceput sa ma priveasca (prietenele mele ziceau ca ma soarbe din priviri cand ma vede) sa imi zambeasca si sa imi faca cu ochiul de fiecare data cand trece pe langa mine... asta inseamna ca ma place? sau e doar o joaca?
Cum sa aflu daca... Ma place cu adevarat?
Funda :X

4 răspunsuri:
| bunnylover537 a răspuns:

Pai vorbeste si tu putin cu el, dar sa nu pari disperata dupa el. Vezi cum se comporta cand vorbiti. Asa poti cu siguranta sa te prinzi daca nu cumva se joaca. Daca pare in continuare interesat, da-i de inteles ca si tu il placi. Daca pare ca-si bate joc, ignora-l.

Pai vorbese cu el dar ai gria sa o faci cu indiferenta ca in caz de e un joc sa nu e faci de ras si ai grija sa fiti singuri. Intreaba-l care era faza cu facutul cu ochiul. Dupaia vezi ce iti raspunde si ce afli din conversatie.
Daca tie prea rusine sa vorbesti pune pe cineva de incredere preferabil un amic bun sau pur si simplu jucati Adevar si provocare si sa pui pe prietenele ale cele mai bune sau cele mai de inncredere sa va aprorie.
Sau daca vrei sa o faci incet sau sa recunoasca singur arata-i partile tale bune si cel mai bine ar fi tu insati( asta merge la mine crying ).
Succes si sper sa faceti un cuplu frumos(daca e sa fie)

| Iustiina a răspuns:

Asa imi facea si mie baioatul p care il iubeam...si la un moment dat...mi-a spus ca sunt o proasta ca l'am crezut.asa ca iti sugerez sa ai grija. funda?

| TheHoRror a răspuns:

Daca ai id lui sau daca va intalniti in fata blocului vostru orbeste n fiecare z cate putin cate putin pana cand in tr-o zi cand o sa ai curaj sa il ntrebi:
-Este adevarat ca ma placi, pentru ca stiu de la cineva ca i-ai zis asta?
succes, pa!:*