| LoveTenis a întrebat:

Cum pot scapa de cosuri? Deja ma enerveaza, colegii nu imi spun nimic zic ca se vede doar un pic dar eu stiu ca nu.Am incercat sa imi prind parul ca sa nu mai cada pe fata nu a mers...si sincer nu vreau sa dati copy paste de pe un site ci sa imi spuneti ceva SIGUR.Sau daca sunt solutii care de preferat sa nu fie foarte scumpe si de unde as putea sa cumpar.Mersi mult tuturor, funda +vot la restul.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Încearcă Zineryt. Momentan e cam cel mai bun remediu pentru coşuri.
Pe lângă asta, o igienă adecvată nu strică. Spală-te des pe faţă cu apă şi săpun şi nu îţi vor mai apărea alte coşuri.
Toate măştiile alea cu miere pământ petrunjel şi carne de unicorn murat sunt bazaconii, nu cred că sunt cu adevărat bune la ceva. Deci încearcă ce am scris mai sus.
O altă cauză pentru care îţi pot apărea coşurile sunt vârsta, pe care o vei depăşi de la sine dacă e aşa.

3 răspunsuri:
| doreal a răspuns:

Eu nu dau copy-paste laughing.
Uite prima oara, trebuie sa ai grija de ten, sa il speli cu apa si sapun cel putin de 2 ori pe zi si 3 poate ca e vara. Nu folosi servetele umede ca dupa alea iti apar mai tare desigur daca sunt cu alcool.
Cauta o crema preparata la farmacie, care usca cosurile. Pentru urme i-ati o crema de galbenele de la naturiste.
E sigur pentru ca eu am tinut acest mic tratament si a dat rezultate dar spalatul pe fata, cu apa rece conteaza.

| ThatsTheSpirit a răspuns:

Nu prea cred sa sunt in masura sa iti recomand cine stie ce creme minune, nu sunt dermatolog. In schimb, am sa iti vand un pont de la profesoara mea de biologie. De fiecare data cand mergi la baie, dupa ce te speli pe maini, spala-te si pe fata. Nu trebuie neaparat si cu sapun, ajunge doar cu apa. In timp, da rezultate (chiar daca suna aiurea). happy

| Duu a răspuns:

Sunt unele creme pe care poti sa le iei de la farmacii dar nu ti le recomand pentru ca poti sa ramai fara par...in schimb pot sa-ti recomand un sapun cu sulf...te speli pe fata dimineata si sa te stergi cu un prosop (de preferabil sa-l folosesti doar tu). Eu asa am scapat. In maxim o sapt iti trec, dar depinde de la persoana la persoana.