| alyaly0718 a întrebat:

Cum pot scapa de cosurile de pe fata stie cineva vreo metoda buna? ast rasp va roghappy

Răspuns Câştigător
| EuTeAjutÎnPermanenta a răspuns:

Nu, nu este bine să le storci, pentru că îţi vor ieşi mai multe. Uite câteva formule:
-Masca cu ovaz, albus si miere
Doua albusuri nebatute se amesteca bine cu 30 g de miere si o lingura de ulei de migdale. Dupa ce se obtine o pasta omogena, se adauga doua linguri de faina de ovaz. Masca se aplica pe tenul curat si uscat si se lasa 20 de minute. Se indeparteaza cu o compresa calduta si apoi cu apa rece.
-Cura cu drojdie de bere pentru acnee
Unul dintre cele mai eficiente tratamente pentru acnee este cura cu drojdie de bere proaspata. De ce aveti nevoie? Mergeti pana la cel mai apropiat supermarket si cumparati 24 de pachetele de drojdie de bere proaspata, avand grija inainte sa nu expire pana la sfarsitul lunii.
-Ceai anti-acneic din plante
Cel de-al doilea pas este sa dai o fuga pana la Plafar si sa cumperi ceai de papadie, echinaceea, radacina de brusture si coada soricelului. In fiecare zi fierbi o jumatate de litru de apa si faci o infuzie din o jumatate de lingurita de coada soricelului, un pliculet de echinaceea sau o jumatate de lingurita, o lingurita de radacina de brusture si o lingurita de papadie.
Mult noroc.

| alyaly0718 explică (pentru EuTeAjutÎnPermanenta):

Ms mult de sfat asa am sa procedez.

4 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

E o crema foarte buna in farmacii:Zyneryt

| alyaly0718 explică (pentru pwp):

Ms mult dar problema e ca nu sunt in tara si nu am cum sa cumpar medicamentul despre care imi zicihappy mersi oricum:*

| Skorpiooo a răspuns:

Ori le lasi asa, ori le storci. Spala-te pe fata cat mai des, numai manca ciocolata, alune, nuci si seminte. Cosurile vor disparea la 18 ani. Daca nimeni din familia ta nu a avut cosuri in adolescenta inseamna ca trebuie sa te speli pe fata mai des.