| PanteraNeagra1999 a întrebat:

Cum pot scapa de "depresie"? am inceput sa vad viata foarte plictisitoare,tip la ai mei,vreau sa stau mai mult in casa cu perdelele trase,imi urasc viata; familia si ma urasc chiar pe mine
am incercat sa ma tai pe vene in zadar nu am putut face asta
de ce?, vreau sa fiu aruncata de la etaj orice tine legatura cu moartea sau sa raman fara o mana/un picior
Mama ma uraste, bunica mea care e de partea mamei la fel tipa si imi spune sa renunt la net etc...
Nu mai suport plang fara motiv si incerc sa imi imaginez viata in sicriu departe de ai mei si de tot ce urasc
simt cum in mine fierbe furia si dorinta de a vedea suferind pe cineva oh go on sunt nepasatoare si am auzit ca mama se roaga la "dumnezeu" care de fapt nu exista si ai spune ca o vrea pe fica ei inapoi si nu monstrul de acum straight face
am eu vreo vina ca am o viata de Cacat?
nimeni nu ma poate intelege nici macar persoana mea oh go on

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Du te la psiholog, ba la psihiatru chiar

| asdfcffcvgvv123 a răspuns:

Pai toti avem zile proaste in care simtim nevoia sa plangem pentru ca totul se aduna si trebuie dat afara adica certurile cu familia, prietenii, colegii, notele mici, stresul... multe.
Si da si eu am zile cand pur si simplu nu am chef sa fac nimic nici macar sa merg la baie, stau in pat toata ziua si gandesc aiurea. deci poti incepe sa te uiti la multe filme cu adolescenti, sa vorbesti cu cineva care sa nu te judece pentru felul tau de a fi si sa faci mai multe activitati zic eu (nu sa te joci pe calculator) sa iesi afara si sa incerci sa vorbesti mai mult cu mama si bunica chiar daca sunt putin mai mult,, comuniste ''

| asdfcffcvgvv123 a răspuns:

Sau poti sa scrii un jurnal in care sa te descarci... zic sa incerci

| TPUajutor a răspuns:

Somn odihna discuta cu cineva asculta muzica