| robertika27 a întrebat:

Cum pot scapa de durerea de masea? (in afara de pastile, sunt singura acasa si nu nici o pastila de masea in casa si farmacia este foarte departe) crying... funda

Răspuns Câştigător
| AndreeaSweet13 a răspuns:

Pune usturoi sau sare in ea si o sa-ti mai treaca si eu am fost in situatia asta sad

4 răspunsuri:
| Anon352 a răspuns:

Cel mai bine scapi cu un nurofen, du-te pana la farmacie ca altfel nu stiu ce ai putea face. pe mine cand ma doare maseaua daca nu am medicamente ma spal pe dinti, nu ma mai doare dar dupa ce iau periuta de pe ea incepe iar. succes

| igrek a răspuns:

Rachiu la greu.
Pui partea cu măseaua dureroasă pe pernă și te liniștești, în acest fel ți se va încălzi locul și vei calma durerea.
Ori cu o sticla cu apă caldă.

| Inger0Cazut a răspuns:

Pune ceva rece pa masea, fibrele senzitive vor amortii.O sinu manca alimente tari.Painea e perfecta.

| bogddan4you a răspuns:

Bei un pahar de uischi sau de tuica sa vezi ca trece tot nosa mai ai nimic sau baga niste otrava de rozatoare bafta.