| Anonim3222222 a întrebat:

Cum pot scapa de "gandurile obsesive"? de exemplu daca pierd un pariu nu pot dormi nopti intregi pana nu imi recuperez bani sau daca imi lovesc masina din nou nu pot dormi nopti intregi pana nu o repar. Orice lucru marunt imi provoaca insomnii puternice.Dorm cam 4-5 ore pe noapte.Sau daca ma cert cu cineva din nou toata noaptea ma tot gandesc cum puteam da o replica mai buna.Este posibil sa sufar de vreo boala psihica?

2 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Fugi la psiholog.

| ABCD122 a răspuns:

Cel mai bine e sa vizitezi un medic. Nu cred ca ai vreo "boala" gravă, doar încerci sa faci/ sa fii cat mai bine/ bun. happy