| MichaelJackson123 a întrebat:

Cum pot scapa de gropitele lui Venus? Scuzati categoria dar nu stiam ce sa pun.

8 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Asa numitele "Gropitele lui Venus" pe langa faptul ca dau femeii un aspect mai sexy, sunt considerate de unii un semn al frumuseţii, un corp aparte, avand chiar si o explicatie anatomica. Aceste gropite situate in zona lombara de o parte si de alta a coloanei vertebrale nu apar in cazul tuturor fetelor/femeilor sau mai bine spus, nu sunt vizibile chiar la toata lumea. "In antichitate, "gropitele" erau semn de frumusete, iar in perioada moderna au devenit un simbol al sexualitatii foarte bine conturate si uneori al unui libidou chiar exploziv. De altfel despre femeile cu "Gropitele lui Venus" bine conturate, pronuntate, vizibile se spunea ca sunt bune la pat sau ca pot ajunge mai repede la or gasm. Iesirea lor in evidenta este cu atat mai accentuata cu cat esti mai slaba. Pentru a scapa sau estompa macar acele asa numite "gropite a lui Venus" ar fi cazul sa te ingrasi putin pana la stadiul de corp cu aspect de fata/femeie "plinuta". happy

| justanotheruser99 a răspuns:

Nu poți, din cate stiu eu.
PS: Dar de ce ai vrea asta? Mie una mi se par așa de simpatice. Din totdeauna mi-am dorit...

| corbulalbrosu a răspuns (pentru justanotheruser99):

Gropitele devin vizibile doar in cazul jeansilor cu talie joasa. Tu din care tip de jeansi porti?

| justanotheruser99 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

laughing cu talie inalta, nu îmi place ca cei cu talie joasa tot cad de pe mine și am nevoie de curea.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru justanotheruser99):

OK te-am inteles thumbs up Insa totusi as dori o explicatie logica daca se poate, fiindca exista o inadvertenta intre jeansii cu talie inalta folositi de tine si ceea ce ai scris in raspunsul tau; "PS: Dar de ce ai vrea asta? Mie una mi se par așa de simpatice. Din totdeauna mi-am dorit..." Jeans-ii tai ar trebui sa fie cu talie joasa pentru a pune in evidenta, pentru a nu ascunde/acoperi acele 2 "gropite", deci... undeva, ceva, nu se leaga si atunci se naste intrebarea; la ce ti-a folosi sa ai acele 2 gropite sexy asa cum te-ai exprimat din moment ce le-ai tine totusi ascunse?

| justanotheruser99 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Poate sună ciudat, dar îmi place sa stiu ca le am laughing nu ca mi-ar folosi la ceva anume. big grin Imi pare rău sa te dezamăgesc, dar o explicatie mai logica nu există big grin

| corbulalbrosu a răspuns (pentru justanotheruser99):

DA, ma multumeste explicatia....partial. big grin Sa ai o seara minunata. happy

| justanotheruser99 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Asemenea happy