| Sadop a întrebat:

Cum pot scapa de timiditate?
Adica sunt timida doar in fata unor anumite persoane si chiar nu inteleg de ce.
Funda!

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Eu ti-as recomanda un sport care sa implice efort fizic intens, sau de autoaparare. Sau macar tae-bo, aerobic, alergari, etc. Vei avea un psihic echilibrat, va creste increderea in tine, iti vei dezvolta autocontrolul. In plus te vei simti fizic mult mai bine ceea ce-ti va da o atitudine mai increzatoare.
Asta ar fi primul pas. In fuctie de situatiile in care se manifesta aceasta timiditate preponderent, se pot face si alte schimbari.
Te pup!

| BubbleWhitee a răspuns:

Incearca sa spui lucrurilor pe nume.Eram la fel ca tine, o persoana foarte timida, dar nu fata de toata lumea, dar fata de majoritatea.Simteam ca nu ma pot exprima sau ca eram mult prea timida si stateam prea deoparte, pana cand am ajuns la concluzia ca la fel cu ceilalti sunt mai liberi si mai expresivi este bine sa fiu si eu o persoana mai deschisa, si am inceput sa ma oblig pe mine insumi sa fiu asa, pana cand m-am obisnuit.Acum sunt foarte sociabila si ma imprietenesc foarte repede.

| Lovatics a răspuns:

Pur si simplu, prefate ca acea persoana e cineva josnic, iar tu un fel de conducator. Eu asa am facut si acumtotu e binehappy
Ideea e ca nu trebuie sa afle nimeni cum gansdesti tu de faptlaughing

| MERYE a răspuns:

Am avut si eu problema asta, tot ce trebuie sa faci este sa fi-ima relaxata si nu iti fie frica daca gresesti cu ceva, e normal

| Roxypentrucaasavreaupentrucaasaimiplace a răspuns:

Te inteleg foarte bine happy Daca nu incerci sa te schimbi o sa fii mereu timida si izolata de grupul tau. Incearca sa fii putin mai tupeista. dar sa nu intreci limita adica sa nu-ti bagi nasu peste tot. Fii tu, fi doar putin mai tupeista decat esti :*

| mitzaxzxz a răspuns:

Sa iti zic de ce :daca te-ai obisnuit sa fii timida cu ei o sa fii timida mereu cu ei asa ca iti sugerez sa fii mai rebela cu ei ca sa nu mai fi timida