| Ingerash_9146 a întrebat:

Cum [pot scapa de urmele de vopsea de pe piele? Va rog niste idei. Fara rasp de gen; apa si sapaun ca nu merge. Dau fundita.[vopseaua e de vreo 1h]

Răspuns Câştigător
| ☻☆Diana☆☻ a răspuns:

Vopsea de par?laughing
Am patit si eu asta cand am vopsit-o pe mama... Ce m-am speriatlaughing
Am incercat dizolvant de oja dar nu mergeX-(
Oricum trece in 3 zile maxim, freaca te bine cu apa si sapunbig grin

App...Sarbatori fericite!kiss

15 răspunsuri:
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Cu sare de lâmâie. Şi pe maică-mea parcă am văzut-o că se făcea şi cu spirt.

| Butsilee a răspuns:

Spirt, sare de lamaie, acetona

| DiannaDi a răspuns:

Pune scrum de tigara intr-o scrumiera si ia o bucatica de vata putin fff putin umeda si pune-o in scrum si sterge-te! e cea mai buna metodahappy mi s-a parut ciudat cand am auzit, dar de cand am dat de ea, tot asta o foloseschee hee succes

Răspuns utilizator avertizat
| dd9em4 a răspuns:

Eu am reusit ca accetona dar hidrateaza-ti pielea inainte sa nu cumva sa te iriti. Daca nu merge dai cu crema pentru scrubbig grin face minunibig grin

| ionoion a răspuns:

Diluant universal, terpinol sau acetona. Nu ramane nici o urma si daca ii de 2 zile.

| BlackButterfly a răspuns:

Spirt

| Ingerash_9146 explică:

Am uitat[vopsea de parbig grin]

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cenusa de la tigare sau zeama de lamaie dar in 2 zile dispar sigur si cu apa si sapun, chiar de la sine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acetona, benzina(fara chibrit sau bricheta)laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Diluantlaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

| kAps UNikA a răspuns:

Buna incearca cu carburant(benzina)dar va trebui sa o faci rapid si dupa ceea repede spala miinele cu sapun

| silviasuciu a răspuns:

Diluat pentru vopsele, terebentina. Foloseste foarte putin pe piele, pe o paleta de demachiant (sunt toxice) si dupa ce ai indepartat vopseaua clateste cu apa si sapun. Garant pentru vopsea de par si pentru vopsele de ulei.

| silviasuciu a răspuns:

Cu terebentina sau diluant. Inmoi o dischta pentru demachiat si stergi suprafata afectata, dupa care te speli bine cu apa si sapun. daca ai piele sensibila, te sfatuiesc sa nu le folosesti, fiind toxice. Sunt diluanti pentru vopsele de ulei. La mine a functionat si la vopsea de par. Atentie, te-am prevenit de posibilele consecinte!