| InimaNuRespectaReguli a întrebat:

Cum poti sa afci martisore? ce materiale iti trebuie? Funa+Vot

Răspuns Câştigător
| CorinaaM a răspuns:

1. niste ace de siguranta (ca sa poti prinde martisoarele handmade de bluza)2. superglue(ca sa lipesti, cam totul, de ex: acle de siguranta de martisor sau o floare de o fundita )3. oja colorata/creioane colorate/carioci/acuarele/tempera/(cu care dai putina...sau mai multa culoare martisoarelor tale) 4.hartie creponata sau simpla, dar sa fie colorata -sau o poti colora tu insuti cu tempera- 5. poti folosi mici foi de tabla,da tabla sau din lut (modelat si uscat) sau bucatele de portelan(poate de la o farfurie sparta)sau bucati de gresie/faianta,bucatele de stical de la un geam spart,cioburi de la un pahar, carton(mai tare), bucatele de lemn(mie mi se par ca martisoarele din bucatel de lemn sunt cele mai dragute:X)...cam orice ce nu se indoaie pe care le poti picta sau unde poti lipi fundite, bilute, paiete etc 6. mici panglici colorate(din care poti face conturul unui martisor sau poti incadra o floare sau pur si simplu poti face fundite pe care sa le lipesti) 7.paiete,sclipici(poti folosi si oja cu sclipici), margelute colorate(pe care el poti lipi cu superglue de lut, langa o fundita ) 8.rabdare si niste manusi (s-ar putea sa iti lipesti degetele cu superglue) {sfatul meu este ca poti desena pe o coala de hariteceva,de ex floricele,fetite,baietei,fundite,fete zambitoare etc si apoi le poti decupa si lipi pe lut sau pe acea bucata de tabla,lut, plastic, sticla.*Hope you like it!*

1 răspuns:
| qpattyx3 a răspuns:

Cu talent.