| Piiink a întrebat:

Buna trebuie sa fac pana lunea viitoare un martisor din materiale reciclabile adica mai multe martisore adica brose ceva in gen sa tai un capac si sa-i fac frunze din cartone colorate si sa le lipesc si n-am ideiii va rogg :X din ce as putea sa fac ideiii

Multumesc anticipat big grin

Răspuns Câştigător
| Deni4you a răspuns:

Stiu eu ceva, dar nu e chiar din materiale ecologice. Le-am facut si eu familiei mele si le-a placut.Ai nevoie de:lut, acuarele tempera, ornamente micute, ata rosie si alba, banda adeziva si un strop de imaginatie big grin.
1. Uda lutul si modeleazal cum iti doresti.Aici dai frau liber imaginatiei; poti face trifoi, fluturi, flori, papuci, palari, copacei, inimioare sau orice altceva iti doresti.
2.Lasa sa se usuce cam 6 ore. Dupa asta, cu putina indemanare, picteaza modelele asa cum iti doresti.
3.Adauga ornamentele oriunde iti doresti(nu trebuie neaparat sa pui si ornamente). Lasa sa se usuce timp de o ora.
4.Intre timp apucate sa faci sforile rasucind ata alba ca ata rosie. Dupa ce ai rasucit, inoada ambele capete. Fa o fundita din rezultatul obtinut si repeta aceiasi pasi ca sa faci fundite la toate martisoarele.
5.Cand totul este gata, lipeste funditele de martisoare cu foarte putina banda adeziva, pe spate.Gata!

Pont:poti adauga lipici cu sclipici, acuarele lucioase sau orice iti trece prin cap!
Succes si sper ca intr-un fel sau altul te-am ajutat!
Pupici***!

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Anca eu am facut dejaa 1devil hahahalaughing)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am nevoie! ceva idei plz love struck

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oiu