| MotoBlitz a întrebat:

Cum poți să îi spui unei fete că o placi într-un mod mai romantic și fără să pari ciudat?

Răspuns Câştigător
| Traumos1 a răspuns:

Trebuie sa știi că nu toate fetele sunt la fel, deci o abordare generală poate că nu e soluția cea mai ideala, (spun asta din perspectiva feminina) însă ce cred că nu ar da greș ar fi:
Să "pregătești terenul" cumva înainte și abia apoi să abordezi subiectul.
Dacă vorbiți prin mesaje, aratandu-i că te interesează constant cum este, ce face, cum i-a fost ziua, cât de mult îți place să conversezi cu ea, o va face sa înțeleagă că lucrurile ar putea evolua și spre mai mult din partea ta.
Apoi ar fi indicat sa propui o ieșire pentru a va desprinde de mediul uzual in care va vedeți de obicei si a muta discuțiile și fata in fata când sunteți doar voi doi, așa creezi intimitate și un cadru in care sa poți să te exprimi liber și direct. Daca întâlnirile sunt plăcute poți propune o următoare ieșire/ sa întrebi dacă vrea să ieșiți și zilele următoare/ saptamana următoare. Altfel simți o persoana când ești în prezența ei și poți înțelege ușor dacă este cazul sa abordezi subiectul sau nu.
Majoritatea fetelor apreciază sinceritatea, misterul și suspansul. La sfârșitul unei întâlniri ii poți spune în fugă " aș vrea să ne vedem și mâine pentru că vreau sa vorbim despre ceva important ce simt de ceva timp că trebuie vorbit și am nevoie de puțin timp să mă gândesc la asta ca să o spun cum trebuie"
O sa se gândească toată seara la ce urmează să îi spui și faptul că dai dovada de rațiune, cumpătare și considerație o să cântărească mult în ochii ei. Important este ca ceea ce îi spui să fie fata in fata și ea sa se simtă în siguranță oriunde sunteți și să nu simtă că ai așteptări de la ea.
Succes!

| MotoBlitz explică (pentru Traumos1):

Cel mai bun răspuns de până acum! Îți mulțumesc!

| Traumos1 a răspuns (pentru MotoBlitz):

Cu drag, și eu!
Poate ne lași update cum a decurs, sigur ajuta și alte persoane.
Cu toții avem de învățat și din reușite și din eșecuri.
❤️❤️❤️
Succes!

| MotoBlitz explică (pentru Traumos1):

Am putea ține legătura pe Instagram? Ți-am trimis o felicitare cu Instagram-ul meu.

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daruindu-i o floare!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Îi citezi din Eugen Barbu.
Că ești supremul bine, înaltul meu regat.

| CleanHeart a răspuns:

Prin fapte, ii duci o floare.

| ionur a răspuns:

Tu:Vreau sa zic ceva
Fata: spune
Tu: te așa.

-_- ez