| Loveyoulov a întrebat:

Cum s-a facut legea Mos craciun?

Răspuns Câştigător
| onnylife a răspuns:

Ei biine...Era un mos care avea un atelier in care confectiona dif obiecte in drumul sau spre casa a privit pe fereastra unei case unde a zarit niste copii tristi pentru ca erau saraci si a decis sa lase la aceea casa cateva obiecte facute in atelierul sau drept cadouhappy

3 răspunsuri:
| MaDeclarFan a răspuns:

Ce lege?

| love999 a răspuns:

AAA...usor:Maica domnului cand a nascut a gasit un grajd de oi si langa era mos craciun si craciunita a ajutat-o pe maica domnului sa isi gasesca acel grajd de oi si cand mos craciun a acuzit ia taiat degetele de la maini ca dc ajuta straini, si atunci maica domnului s-a rugat la Dumnezeu sa ii refaca mainile si cand mosul a vazut minunea care a facut-o a crezut in dumnezeu si maica domnului ca "rasplata" la facut MOS CRCIUN! fundita?