| Rose_2110 a întrebat:

Cum s-o conving pe mama sa nu ma duc miine la scoala? va rog ziceti!

12 răspunsuri:
| Psihiatra a răspuns:

Mai intai ar trebui sa stim si motivul pentru care nu vrei sa mergi.banuiesc ca trebuie sa dai ceva test...
ideea e ca, orice ai face, tot trebuie sa mergi.si sa nu te gandesti sa mananci creta sau ceva.nu`ti risca sanatatea pentru o prostie.te`ai gandit ca poate,nu te va crede ca ai febra si vei merge la scoala cu febra?
mult noroc, si orice s`ar intampla, nu uita ca toate sunt trecatoare.asa ca nu trebuie sa te stresezi foarte tare

| aliceinchains a răspuns:

Ar trebui să o convingi să îți ia o carte de română, că la cum scrii...

| Karinakari99 a răspuns:

Daca ai intr-adevar o problema de nu te poti duce la scoala ar trebui sa-i spui.; d, iar daca nu ai chef de dus la scoala prefate bolnava sau sa-i spui mamei tale ca nu te simti in stare sa te duci.

| Karinakari99 a răspuns:

Kenny,Doamne fereste! Cum poti da astfel de sfat? Nu e recomandat deloc sa mananci creta.

| Kenny a răspuns:

Mananca creta si fa febra.

| Kenny a răspuns:

@ANDI:asta e cea mai mare prostie posibila.Maica'sa tot o sa afle si ea se baga si in probleme.Parintii pot fi enervanti dar nu si prosti.

| Kenny a răspuns:

Ma,eu la alta idee chiar nu ma pot gandi.Ca daca nu merge cu prefacatoria au ma doare aia alta varianta n-ai.Si n-are cum sa nu te creada ca ai febra, ca nu te duci ca prostu gen 'mama am febra'.Te faci ca tie putin rau alea alea si iti ia temperatura.rolling eyes

| AliiB a răspuns:

Te poti preface ca esti bolnava/ca te simti rau/ca te doare burta/capul.
Altceva nu merge, 100% te va trimite la scoala daca ii spui ca n-ai chef sa ceva de genu laughing Prefate bolnava. "ft bolnava" daca e cazul.

| ĄŇÐİ a răspuns:

Buna.Te poti preface ca esti bolnava sau ca te doare ceva sau o poti pacalii ca maine nu se tin ore. Funda?

| Smokaraieee a răspuns:

Vaiiii cel mai simplu,"mama numai pot de burtaaa morrrr numai pot crying( ce sa fac, da.mi ceva de burta ca numai pot morr!" rolling on the floor si gata ...asta face maine dim ...si ii zici ca dabia ai putut sa dormi

| zizzykiss a răspuns:

Pai incearca sa te faci bolnava sau ii spui ca te doare foarte tare burta, capul etc

| edi2006 a răspuns:

Spune-i ca esti racit si ca crezi ca ai facu febra cred ca o sa mearga pentru ca am incercat eu si mie mi-a mers si nu am putut sai pacalesc niciodata cu altele numai cu asta a mers