| Dumitru_Ioana_1992_KpNo a întrebat:

Cum sa agat un baiat pe Facebook? Gen ce sa ii scriu ca sa facem o conversatie cat mai lunga? Nu as vrea sa incep cu "buna, ce facin?" pentru ca el ar raspunde "bine, tu? " si nu am duce conversatia nicaieri.Nu stiu, as vrea sa incep cumva in asa fel incat sa ii starneasca interesul dar in acelasi timp sa nu isi faca o impresie gresita. Aveti ceva idei?

5 răspunsuri:
| WaterDrop a răspuns:

" - Buna, am de facut un studiu despre noua moda printre baieti de a folosi si ei Photosop ca sa arate pe Facebook mai bine decat in realitate si ti-am observat poza de la profil..Cat de mult l`ai folosit? big grin "

Poti continua discutia in functie de ce`ti raspunde si evita sa-i pui intrebari la care poate raspunde doar cu "da/nu".

Răspuns utilizator avertizat
| WaterDrop a răspuns (pentru nimportequi):

Si tu esti urat si te`ai simtit? laughing Cred ca de aceea ai si fost avertizat deja.Sau sa fie lipsa de inteligenta si nu intelegi bine intrebarea? Sauu orgoliul prostesc? Sau lipsa de imaginatie din moment ce ai venit cu o critica si nu cu un raspuns mai bun decat al meu? Sau varsta de 13-15 ani? Sau dupa cum spune si nickul tau, esti doar un nimeni si cautai putina atentie ca sa scapi de singuratate? Sau doar incerci sa pari un badboy, esuat de altfel, pe care nu-l abordeaza fetele si singura ta consolare este ca probabil vei intalni una satula de viata pe la locul de munca, pe care sa o poti vraji? Bagatul in seama are si el rostul lui, insa nu cred ca`l pricepi prea bine, citeste mai mult pentru binele planetei. Aaam terminat aici din moment ce sigur nu ai ceva inteligent de spus si doar faci umbra, o zi placuta happy

| Nemessys a răspuns (pentru WaterDrop):

Unii cand vad photoshop-ul, se sperie. happy Nu stiu ei sa-l foloseasca.
De ce sa se complice ei cu PS-ul cand descarca o amarata de aplicatie si cu o singura apasare de ecran, iese poza editata? happy

| WaterDrop a răspuns (pentru Nemessys):

Heh, culmea, nu are nici o treaba daca foloseste sau nu Photoshop, ci este menita sa-l intrige si sa provoace un raspuns.Ataca`i orgoliul unui barbat si va face tot posibilul sa-ti dovedeasca contrariu, asta daca nu`i genul care se duce sa planga intr-un colt, caz in care nu stiu de ce l`ar vrea. Probabil am complicat prea mult intrebarea, creeaza confuzii vad happy

Si dap, tehnologia ne omoara sad