| JustRisa a întrebat:

c:. In februarie am cunoscut un baiat din Statele Unite pe internet si am inceput sa vorbim. De fiecare data cand vorbim e foarte dragut cu mine, chiar stie sa vorbeasca cu o fata, imi face mereu complimente. El e mai timid si de obicei eu sunt cea care incep conversatia, doar ca in ultimul timp nu mai am idei cu care sa incep sa vorbesc cu el. Nu vreau sa ii spun pur si simplu "Hi" sau "How are you?". Vreau sa deschid un subiect doar ca nu am idei. Stiu multe lucruri despre el, dar nu pot sa incep o conversatie ajutandu-ma de asta am facut-o de multe ori si nu vreau sa devina plictisitor. Pur si simplu as vrea o intrebare, o propozitie, orice cu care sa incep o conversatie. Dau funda happy

Răspuns Câştigător
| Radu284 a răspuns:

Hey, how is it going? Did anything interesting today?

P.S. Prostia asta de TPU auto 'corecteaza' unele cuvinte din engleza, sorry about that.
Si el poate sa zica ceva de genul: Not much, just went to a waterpark with my sister.

Si de acolo poti sa te legi de alte subiecte, gen:
Oh, cool, what cand of rides do they have at that water parca? I've been to a waterpark here last year, it was pretty cool, but I scraped my elbow during on one of the slides.

Si tot asa.

P.S. Prostia asta de TPU auto 'corecteaza' unele cuvinte din engleza :/

4 răspunsuri:
| Radu284 a răspuns:

Ouch, mi-a facut TPU raspunsul varza...
Am incercat sa-l editez si mi-a mancat din el, etc.

| JustRisa explică (pentru Radu284):

Nu-i nimic. Am inteles ce ai vrut sa zici. happy

| Radu284 a răspuns (pentru JustRisa):

Si faza e ca poti sa-l intrebi o gramada de chestii despre America in general. Cum e acolo, care e istoria statului lui, a localitatii in care e, blah blah. Sunt atatea chestii de discutat, din care pornesc alte subiecte...

| j1NNNx a răspuns:

Intreaba-l daca te-a visat si lucruri din astea siropoase rolling on the floor!