| ciuparici a întrebat:

Cum sa-mi aleg facultatea potrivita?

Răspuns Câştigător
| TheAce a răspuns:

Alege atat cu mintea cat si cu inima. Gandeste-te care e domeniul in care te descurci cel mai bine si domeniul care iti place cel mai mult. Apoi fa o medie. In functie de asta alege facultatea si specializarea.

3 răspunsuri:
| oOSaritaOo a răspuns:

Du-te la o facultate care, în primul rând îţi place şi care se potriveşte cu profilul pe care ai fost la şcoală.

| Sadop a răspuns:

Alege ce-ti place! In functie de meseria pe care ti-o doresti pe viitor!

| rebecutzaa a răspuns:

Ca sa iti alegi facultatea potrivita va trebui sa te hotarasti ce meserie vrei sa ai si cauti facultati cu specealitatea aceea! vei avea o lista cu facultati si tu vei alege una!