| BluESchool a întrebat:

Cum sa consolez un baiat? Daca spuneti prin cuvinte frumoase sau ceva de genu prin care cuvinte etc. Funda

Răspuns Câştigător
| HallyKity a răspuns:

Pai depinde ce fel de consolare vrei sa ii oferi de amic,prieten foarte bun sau iubit, si de ce problema are
-nu iti face griji toutul v-a fii bine,
-daca tii la ceva asa de mult pe lumea asta incat sa merite sa suferi pentru el gandeste-te ca nici el nu a tinut deloc la tine cand te-a facut sa suferi,
-orice are un inceput si din pacate si un sfarsit dar daca stii sa mergii mai deprte poti da peste ceva mai bun, viata e plina de surprize care sunt peste tot trebuie sa stii unde sa cautiwinking
-viata merge mai departe iar noi trebuie sa mergem cu ea.
nu stiu daca e exact ce vruiai u dar sper ca te-am ajutathappy

2 răspunsuri:
| KeepCalmThinkDiffrent a răspuns:

Daca il vezi suparat intreaba`l daca e ok. daca are vreo problema incearca sa-l ajuti. nu o fa doar ca sa-i arati ca vrei sa-l ajuti fa`o dn suflet :-)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aratai ce simti tu pentru el. Vorbeste-i frumos, fii alaturi de el, consoleaza-l.