| αℓєχυтzα a întrebat:

Am frant inima unui baiat as vrea sa-mi ziceti cum il consolez ceva de genu mai sunt multe fete mia frumoase ca mine dar nu crede help! funda

8 răspunsuri:
cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Nu ii poti scoate din cap gandul ca te doreste. Nu e prea placut sa simti ca depinzi de cineva care nu te vrea. Singura solutie este sa isi dea singur seama ca nu are nevoie de tine si ca totul e doar in mintea lui, iar pentru asta va trebui sa ii permiti sa te uite, chiar daca el ar avea iluzia ca te pierde. Nu te poate insa pierde, pentru ca nu simti la fel, deci va avea nevoie de timp sa deschida ochii catre alte persoane. Ca sa poata uita (nu e vorba de uitare propriu zisa ci de vindecare) ce simte si sa poata continua va trebui sa nu te mai vada, sa nu mai stie de tine, sa se obisnuiasca cu viata lui fara tine. Daca vrei sa faci asta pentru el, atunci fa-o pentru el, nu pentru tine. Nu e ceva ce sa-i explici cu blandete, nu are nevoie de compasiune si nici sa te porti cu el de parca ti-ar fi inferior in vreun fel. sanyx are dreptate. E ca si cum ai taia porcul de craciun dar l-ai lua in brate inainte pentru ca il iubesti - mai bine sa nu fim ipocriti, nu? tongue Procedeaza corect, toate trec.

| hotshotb a răspuns:

Off e urat sa ti se franga inima big grin si daca placi pe cineva crede-ma ca nu exista persoane mai frumoase decat respectivul/respectiva.Este vorba despre felul cuiva de a fi.Mi se pare ca frumusetea te atrage prima data pe urma este felul de a fi al persoanei.Asa ca nu o sa il intereseze prea curand alte persoanehappy.Dar cum iai frant inima? Explica ce s-a intamplat.

| xALeXdXx a răspuns:

Deci, pentru inceput trebuie sa te proti ff delicat, dar sa nu-i dai sperante ca mai poata sa fie cu tine. adica sa te aproprii usor de el si sa va retrageti intr-un loc ferit de lume si sa discutati voi in legeal or... [toate vorbele vin de la sine pe parcurs]dar sa te gandesti si la cateva vorbe cum ar fi : Mai are balta destul peste sau altele. dar daca chiar vrea sa mai tina o legatura de amicitie cu tine ii proui sa ramaneti doar prieteni happy si dupa in timp usor usor nu o sa se mai gandeasca la tine, Succes!

| gabytz18 a răspuns:

Iti zic una universala care merge si la fete si la baieti laughing)
IN utimu timp mi-ai fost foarte apropiat si am sitit in tine un confident, m-am atasat de tine cu nu m-am atasat de nimeni altcineva si acum te iubesc din tot sufletu meu ca pe un frate. NU pot avea o relatie cu fratele meu, dar te rog nu vreau sa ma ranesti, ramai in continuare fratele meu. Esti una din singurele persoane in care am incredere 100%.

Daca stii cum sa i-o zici... merge 100%

| alafaranume a răspuns:

Explica-i ca nu erati perfect compatibili si ca mai bine acum si asa decat mai tarziu si sa doara mai tare! sper ca te-am ajutat

| asul10 a răspuns:

Poi.incercarea n-are moarte.incearca incontinu...eu asa as face.pana mar crede acea persoana. :]

Succes big grin :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tineti legatura,ca simpli prieteni; mai iesiti impreuna la o plimbare, un film, etc.Cu ajutorul tau va trece mult mai usor peste aceasta dezamagire si va aprecia gestul, pentru el va insemna mult mai mult decat cateva vorbe goale.Numai bine.

| sanyx a răspuns:

Daca nu ai de gand sa fii cu el mai bine dispari din viata lui fara alte comentarii si regrete.