| NoX_9315 a întrebat:

Cum sa dau mai repede jos 5 kg in 2 luni? De alergat sincer nu am unde, iar la sala chiar nu doresc sa merg(mai merg la matusa mea care are aparate de fitness dar si asa e greu ). Stiti retete sau altceva?

3 răspunsuri:
| curiozitatea a răspuns:

Pai. cel mai simplu este daca dimineata mananci o portocala, o bana. orice fruct in afara de mar[provoaca foamee] la pranz manacare gatita fara paine! iar seara sa mananci pe la ora 6 maxim 1 sandwish cu ce vrei tu... dupa care faci niste abdomene si mananci un mar... dupa care te culci. noaptea tu NU vei simtii dar ti se va face foame cam pe la 5. 6 o sa iti fie foame dar nu asa de tare incat sa te trezesti. iar de dimeata iar maanci ce ti-am zis.umpik de foame si mancare sanatoasa.si dai jos mai mult de 5 kg.si sa nu uiti abdomene, genoflexiuni, mai du-te da fuga pana la piata dupa fructe.happy stiu sigur ca nu o sa iti fie tare foame daca mananci la 6 seara.big grin Funda?

| IoanaAndrei a răspuns:

Ideea cu slabitul este ca trebuie sa mananci mai putin decat consumi. prin mai putin vreau sa zic mai putine calorii, nu o cantitate mai mica. ai putea incepe prin a renunta la paine, produse de patiserie si o parte din dulciuri. Inlocuieste-le cu fructe si cu mancaruri care au mai putine calorii... cauta pe Google detalii. Ideea nu e sa te infometezi.
Deasemenea, mananca toate mesele la ore relativ fixe. Daca faci pauze, corpul tau va "crede" ca gaseste mancare greu si va face mai multe rezerve decat de obicei. Si incearca sa dormi cel putin 8 ore pe noapte.

| lucu a răspuns:

E greu fara exercitii fizice thinking incearca sa nu mai pui atatea calorii adica bea doar apa, nu mai manca mancare comandata, mananca fructe si legume, poti sa faci 4 serii de cate 10 flotari in si 5 serii a cate 20 de abdomene in fiecare seara! Bafta:*