| Mariuca4562 a întrebat:

Cum sa devin populara?
Avand in vedere ca eu nu sunt de fel asa tupeista, cum as putea sa devin?
Cum sa fiu acceptata usor de catre ceilalti?
Cum sa devin bun la unele sporturi?
Spuneti-mi niste reolici super, pe care le pot da.
Cum sa pun pe cineva in umbra mea?
Cum sa devin placuta de aproape toata lumea?
Cum imi dau seama ca am devenit populare?
Funda!
P.S. nu sariti peste intrebari!

5 răspunsuri:
| vocea a răspuns:

Buna mariuca daca vrei raspunsuri la aceste intrebari citestre aici
http://www.pickupartist.ro/2013/03/19/cum-sa-devii-popular/
si un sfat de la mine popularitatea este bagata pe gat prin reclama, adica pana nu ai cativa care sa iti faca reclama ai vazut ce a facut mama ce tare e, nimeni nu va observa cine esti, succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Indraznesc sa-ti raspund la o singura intrebare, urmand ca restul sa fie acoperite de colege si colegi.

"Cum sa devin populara?"

Eu iti spun ca popularitatea o sa-ti faca mai mult rau, decat bine.
Atunci cand o sa iesi la cafea, la un suc etc. in oras, din ce in ce mai multi din cartierul tau or sa stie asta, apoi de la sine vin barfele, intriga si ura si care in final, o sa te chinuie pana o sa-ti doresti anonimatul.

Cand gresesti, ca fiecare gresim, pentru ca esti populara, o sa stie toti, si ca nu este indeajuns, facebook-ul tau o sa fie distribuit din site in site, iar la scoala, in pauze o sa se discute despre tine.

Popularitatea are un pret, esti gata sa-l platesti?

| Mariuca4562 explică (pentru anonim_4396):

Ce ai spus tu este in mare parte adevarat, dar cu cealalta parte cum ramane? Popularitatea mai inseamna si sa fi placut, caci nu ai cum sa fi popular daca nu esti placut.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mariuca4562):

Intalnesc frecvent oameni placuti si fara sa aiba facebook.

Răspuns utilizator avertizat