| happyANDsad a întrebat:

Cum sa dresezi un cîine super, energic? E vorba de un Labrador de 1 an și 3 luni! Este foarte neascultător, trage lesa foarte puternic, și mă târăște pe jos! Cum iese din curte eu nu mai exist pentru el! Pot sa strig întruna, nu mă ascultă! In curte mai asculta uneori dar afară e nebun și latra la orice, și trage lesa foarte foarte foarte tare! Ce as putea face!?
Poate aveți și voi așa cîini?

1 răspuns:
| Victor453 a răspuns:

Eu tot am asa ciine bolnajior, nu pot sa-l dresez, nu ma sculta deloc, am asa senzatie ca e cel mai prost ciine din lume)) de aceea nu pot sa te ajut, dar sa stii ca sunt oameni in aceeasi situatie))