| consilierultau001 a întrebat:

Cum sa fac sa imi creasca parul? deci pur si simplu imi apare chelie si am doar 18 ani...

Răspuns Câştigător
| ThePoet a răspuns:

Salut. Am aceeasi problema ca si tine, doar ca nu atat de grava. La mine acest procent este mai lent, slava Domnului si sincer imi pare ingrozitor de rau pentru tine. Am 18 ani acum si eu, iar cand aveam 16 ani imi gasisera ai mei un sampon care se recomanda sa stopeze caderea parului cel putin temporar. In mod normal nu ai ce-i face, practic nu-l poti opri decat temporar. Odata si odata tot te vei trezi cu chelie, din pacate. Deocamdata cred ca exista doar tratamente foarte scumpe care sa impiedice asa ceva. Presupun ca si alte persoane din familia ta au problema asta. Daca da, atunci slabe sanse sa mai poti face ceva...

PS. La inceput ma gandeam ca ai cancer. (lol - nu ma baga in seama)

2 răspunsuri:
| NickyDragutza a răspuns:

Daca mai ai persoane in familie cu chelie atunci e genetichee hee

| Arix a răspuns:

Du-te la coafor.