| friendlyme a întrebat:

Cum sa fac sa nu mai sufar din cauza lui?! Il cunosc de aproape un an si jumatate, facem dans sportiv ('impreuna')si pot sa spun ca il iubesc enorm.Simt si stiu ca e 'The One'. dar el are prietena si, de multe ori nu stie cum ma cheama cateodata ma uit putin mai 'suspect' la el. si si el imi reintoarce privirile inapoi dar nimic mai mult.De fiecare data plang din cauza lui pentru ca la inceput, cand ne-am cunoscut, i-a placut de mine, dar acum totul s-a spulberat. Suntem in aceeasi trupa, dansator ft bun, inconjurat de multe fete super lingusitoare si rautacioase, iar eu,'si one' raman pe dinafara.Nu pot sa-i spun ca-l iubesc desi imi doresc sa tip, sa strig asta, dar nu-mi permit si pentru ca suntem in aceeasi trupa, dar si pentru ca mi-e foarte greu. Ce sa fac?! De renuntat nu pot sa renunt la el. Peste tot ma urmareste imaginea lui.

13 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

E genul iubirii tacite, o dragoste tinuta la racoare! Dragostea este pentru doi, asa cum faci tu, e suferinta! Ori faci ceva sa-i cunosti parerile, sentimentele, ori renunti.

| zeeeeeex a răspuns:

Poate o sa par mai dur acum dar trebuie sa fiu. TU esti fata poti avea pe orice baiat chiar si pe el, ai toate atuurile necesare pentru a-l innebuni si totusi nu gasesti modalitatea pentru a-l cuceri. Tu stii foarte bine ce sa scoti mai mult in evidentza la corpul tau, fa-l sa vada cine esti tu si ce "prezinti" tu pentru a-l atrage. O prietena sau un prieten nu este un impediment pentru 2 oameni care se iubesc, niciodata nu a fost. Tot ce trebuie sa faci tu acum daca il doresti atat de mult e sa il faci si pe el sa te iubeasca. I-a placut de tine, acum de ce nu te mai place? O discute ca 2 oameni adulti mereu e binevenita si face minuni cateodata... Tu ai toate cartile in mana acum depinde doar de tine pe care vrei sa le joci. Take care and Keep in touch!

| mrproffesor a răspuns:

Daca nu te remarca degeaba dar nu renunta mai incearca

| Matzaa a răspuns:

Friendlyme.
Am trecut prin aceeasi poveste ca si tine, numai ca nu era cu dans sportiv. Daca vrei sa te remarce putin : Fa-l gelos!
Daca asta nu va merge, sfatul meu este ca va trebui sa cauti alt baiat, din moment ce el are prietena.
Mie mi-a placut de un baiat aproape un an si jumatate, apoi am lasa-to balta, pentru ca nu mai avea rost.Sunt atatia baieti in lumea asta incat nu mai avem loc laughing
Daca nu stie uneori cum te cheama, inseamna ca lui chiar nu-i pasa de tine, sau vrea sa te tachineze pentru propria-i placere.
Poate el te place, dar nu vrea sa spuna.Cine stie.
Uite de exemplu prietena mea a avut o intamplare grozava laughing : era cu ea un baiat in clasa, si baiatul ala avea o iubita care era clasa a 8-a laughing [el fiind clasa a 6-ea], si a renuntat la ea pentru a fi cu prietena mea. laughing

Parerea mea este ca daca nu te remarca, ar trebui sa o lasi balta.

Sper ca te-am ajutat :*

| RaSpUnS.pT.vOi a răspuns:

Sigur ca poti renunta la el.iti trebuie un pic mai multa ambitite.Gandeste-te ca el are prietena si nu ar trebui sa iti faci planuri ca o sa te iubeasca.Pentru ca intr-o relatie este un lucru foarte urat atunci cand cineva intervine, mai ales daca cei doi chiar se iubesc.ar fi pacat.Trebuie sa cunosti si alte persoane.Incearca sa il eviti si sa sa te gandesti ca are prietena. Sper sa iti fie bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ai ce sa faci decat sa astepti o minune, sunt in acceasi situatie si astept o minune, atat... e trist dar asteptarea e mai usoara cand iubesti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pffffffffffffff am trecut prin aceeasi chin dar sfatul meu ...ar fi mai bine sa0l uiti daca el nu tea remarkat pana acum si mai ales ca are prietena

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ıl iubeşti nespus de mult atunci va trebui sa-i spui totul ın fata. S-au ıncearca al uita.Acesta este sfatul meu pentru tine, te ınteleg foarte bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Love

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ohh surioara... daca ai sti ca te inteleg perfect. daca ai sti ca si eu sufar la fel ca tine. Lui ii place de prietena mea. si totusi nu pot face nimic...acum cateva zile am vb cu el si mi-s comfirmat ca e indragostit de ea.cryingte compatimesc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

sigh am trecut si eu prin asta si inca mai trec numai ca nu cu dansuri sporive...imi pare rau pentru tine stiu cum e sa suferi dar parerea mea e sa il uiti...fiind ca asa e cel mai bine eu si acum sufar pentru el si imi pare rau ca il iubescsad

| robyfzr a răspuns:

Ori taci si ti in tine si astepti ca timpul sa decida. Ori ii spui ce simti pentru el. Mizez pe a doua varianta, chiar daca nu o sa te placa sau nu o sa simta acelasi lucru pentru tine macar ai sa stii. Si o sa-ti treaca acele sentimente... Sunt curios si ce varsta aihappy.

| friendlyme explică:

Thanks a loooot pentru absolut toate raspunsurile.am sa incerc sa fac in asa fel incat sa-mi fie bine big grin.si am 17 ani happypentru robyfzr