| FlyingSparkle a întrebat:

Cum sa fii placuta de baieti la 13 ani? pana la urma, ei ce asteapta de la tine? sa fii b*tch sau draguta? conteaza cumva daca nu stai cu restul fetelor din clasa care se considera,, populare" si sunt de fapt fitoase?

5 răspunsuri:
| TeoPT a răspuns:

Nu trebuie să te schimbi ca să atragi atenția unui băiat de 13 ani. Majoritatea sunt destul de imaturi, nu le pasă decât să fii rebelă, cool, să ai sânii mari. Cam așa gândesc majoritatea.

În ochii mei (de băiat considerat tocilar, fraier, no lifer, bla bla bla) o fată se remarcă prin maturitatea gândirii, inteligența, feminitatea, gingășia. Am o colegă în clasă despre care mulți cred că este tocilară/urâtă. Mie mi se pare foarte drăguță și feminină. Și chiar așa și este.

În ochii golănașilor de cartier, o fată e frumoasă doar dacă fumează, înjură, chiulește etc. Nu merită să te schimbi pentru cei ca ei.

Baftă

| Miina a răspuns:

Buna.
Fiecare e placut in felul lui de diferite persoane.Nu poti sa ceri sa te placa toata lumea cum nici tu nu placi pe toti din jurul tau.Parerea mea e ca nu trebuie sa te schimbi doar pentru. ca asta e parerea unuia si altuia sau pentru. ca asa vrea unul si altul.N-ai frica ca exista baiatul care sa te placa si pe tine.Mai bine tine-te de invatat acum si cand o fi timpul baiatul acela pe care-l astepti tu va veni.:*.
Fundapuppy dog eyes

| emiitzzy a răspuns:

In ziua de azi te poti astepta la orice de la baieti dar totusi la 13 ani...io as zice sa stai cuminte adica mnah stii la ce ma refer sa ai o relatie cu un baiat pe care il consideri dragut este foarte ok nu zic nu ca nah.da faza i ca dc sa te grabesti inca ai vreme si mai incolo pe la 15 16 si dupa doamne feri.oh go on eu stiu pe proprie experienta nu merita sa te arunci in bratele nimanui asa sau sa iubesti placi pe vreun baiat ca sar pitea sa nu fie ceea ce te astepti u sa fie iar apoi tot u ai de suferit si eu zis ca nu-i nici un stres ca nustai cu fitzoasele alea adica cee u nu trebuie sa ai figuri in cap ca altele oh go on de 1000 de ori esti mai buna ca ele daca nu ai fite iti zic eu crede`ma :*:* sper ca te-am ajutat cu vreun sfat:*:* si daca mai vrei savb sau ceva sfaturi alea alea ma gasesti pe emiitzzy

| iTami a răspuns:

Eu nu sunt in grupul de *populare* si nici nu vreau sa fiu.nu le bag in seama.si eu zic c-ar trebui sa fii draguta.baiatul de care-mi place se ia de alea b*tch si nu vrea sa fie cu ele.si e cel mai tare baiat din clasa.parerea mea.
si nu incerca sa te integrezi.fii speciala.nu ca celelalte.de astea le plac baietii.succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

În primul rând, eu sunt fată.
Depinde de tipul băiatului. Să nu te aștepți ca unul deștept să stea cu o "populară", sunt doar niște pitzipoance proaste care vor fi batjocorite în viitor.
N-are nicio legătura să stea cu nu știu cine, fiindcă cred că unul cu capul pe umeri va recunoască o fată care știe să-și aleagă anturajul și pe cine să urmeze. Nu cred că o fată inteligentă ar ieși la o "tzigare" sau la un chiul cu niște ratate care fac toate astea. Ratatele astea sunt apreciate de ratații care le consideră "misto" prin faptul că au un decolteu generos, că se îmbracă vulgar, că fac toate tâmpeniile, în general: sex la 13 ani, fumează, batjocoresc profesori, au tupeu etc. Nici ei nu sunt mai presus.
Un băiat inteligent ar fugi mâncând pământul de una ca asta.